Slovenský hokejový brankár zažil obrovský trapas: Dostal 10 gólov! Za všetko môžu gate

14. septembra 2017, 08:00
Tip redakcii

Aj paradoxné situácie sa stávajú v hokeji. No to, čo sa stalo v českej extralige, je však nevídané. Slovenského brankára Branislava Konráda (29), ktorý v Plzni inkasoval 10 gólov, nemohli vystriedať, lebo náhradník nemal správne gate.

Branislav Konrád

Branislav Konrád

Autor: TASR

Slovenský gólman patrí medzi najlepších brankárov u našich susedov, už tretiu sezónu oblieka dres Olomouca. No to, čo zažil v utorok večer v Plzni, je unikát. Inkasoval 10 gólov a hoci ho chceli striedať po deviatom góle, nemohli. Pritom náhradník Jiří Matoušek bol pripravený a postavil sa do bránky, no rozhodcovia ho poslali naspäť, lebo nemal gate správnej farby. A tak musel dochytať Konrád.

„No, zabudlo sa na gate. Stalo sa... Nie je to, samozrejme, nič príjemné vrátiť sa do brány za stavu 0:9, keď vám to vôbec nejde. Ale zvykne sa hovoriť, že život nie je len slnko a dúha. Senzácia chvíľu potrvá a život, i ten hokejový, pôjde ďalej. Budem sa snažiť z toho otriasť čo najrýchlejšie,“ priznal pre Plus JEDEN DEŇ Konrád. A či si niečo podobné pamätá?

„Myslím si, že asi pred piatimi rokmi som v drese Slovana inkasoval v Skalici osem a potom sme získali titul...“ zasmial sa. Ako vníma pochybenie samotný kouč? „S brankárskymi nohavicami to bola chyba, ale čia konkrétne, neviem. Ale zistím si to, nebojte sa,“ povedal pre hokej.cz tréner Zdeněk Venera. Olomoucký kouč však nehádzal celú vinu za potupnú prehru len na slovenského brankára. „Plzeň nás spláchla. Nehrali sme svoju hru dopredu ani dozadu. Výkon bol vo všetkom zlý,“ zhodnotil Venera.

Konrádova desiatka

5. min Mertl 1:0
12. min Kind 2:0
22. min Kubalík 3:0
36. min Stach 4:0
36. min Kratěna 5:0
44. min Indrák 6:0
49. min Kubalík 7:0
50. min Mertl 8:0
53. min Mertl 9:0
54. min Kubalík 10:0
počet striel 35
počet gólov 10
úspešnosť 71 percent

 
Autor: Na linke Olomouc - Bratislava Iveta Weiszová 
 
Aplikácie 7 plus