Slučka sa pomaly sťahuje: Českú legendu obvinili zo sprenevery

27. januára 2016, 14:00
Tip redakcii

Polícia ČR obvinila bývalého trénera hokejovej reprezentácie Vladimíra Růžičku zo sprenevery. Hokejová legenda sa však cíti bez viny a všetky obvinenia popiera.

Vladimír Růžička si korupčným škandálom poriadne pošramotil svoju povesť.

Vladimír Růžička si korupčným škandálom poriadne pošramotil svoju povesť.

Autor: ČTK

Růžičku preverovala pražská polícia kvôli podozreniu, že ešte ako tréner hokejovej Slavie chcel po rodičoch mladých hráčov peniaze za to, že im pomôže v kariére. "Synovi bola ponúknutá zmluva v hodnote päťtisíc korún s tým, že účasť v družstve mužov nie je podmienená iba hokejovou dovednosťou, ale zároveň vzťahom k Slavii, ktorý by sa mal prejaviť nejakým peňažným darom. A ten sme mali odovzdať trénerovi Růžičkovi. Bolo to tristotisíc korún," opísala ponuku matka jedného z mladých hokejistov. Na svojom oficiálnom webe o tom informoval Český rozhlas.

Odštartovala to nahrávka

Ako prvý obvinil Růžičku už pred vlaňajším svetovým šampionátom na domácej pôde v Prahe a Ostrave podnikateľ Miroslav Palaščák. Na internete zverejnil nahrávku, ktorá naznačovala, že vtedajšiemu koučovi Slavie zaplatil peniaze za to, že jeho syn bude môcť ďalej hrať hokej. 

Růžička vraj peniaze skutočne prijal, ale neskôr ich vrátil. Český zväz ľadového hokeja neurobil žiadne unáhlené rozhodnutia a Růžička pri tíme pred domácim šampionátom zostal. "Bol by som za šaša, ak by som si na základe toho, čo je v súčasnosti k dispozícii, dovolil odvolať trénera dva týždne pred svetovým šampionátom v Českej republike," povedal vtedy šéf zväzu Tomáš Král.

Skončil pri reprezentácii

Růžička neskôr z funkcie reprezentačného kouča odstúpil. Stalo sa tak 9. júna. "Vzhľadom na pokračovanie mediálnej kampane, ktorá je namierená a sústavne a účelovo vedená proti mne a začala sa už pred májovým domácim šampionátom, som sa rozhodol odstúpiť z funkcie," uviedol 53-ročný kouč, ktorý všetky obvinenia poprel.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Slučka sa pomaly sťahuje: Českú legendu obvinili zo sprenevery
TASR