Tatar si nedal servítku pred ústa: Pravda o Slovákoch na svetovom pohári

04. marca 2016, 10:00
Tip redakcii

Už štvrtú sezónu začal v drese Detroitu Red Wings hokejový útočník Tomáš Tatar (25). V posledných zápasoch sa mu darilo, celkom spokojný však nie je. Pod novým trénerom Blashillom nedostáva toľko priestoru na ľade a odzrkadľuje sa to aj v jeho štatistikách. Okrem pôsobenia v klube otvorene porozprával aj o výbere Európy na Svetový pohár, v ktorom sa predstaví spolu s ďalšími štyrmi Slovákmi.

Tatarovi sa začalo dariť, hoci tréner ho často nestavia.

Tatarovi sa začalo dariť, hoci tréner ho často nestavia.

Autor: Getty Images

Momentálne sa vám začalo dariť. Ako by ste zhodnotili doterajšiu sezónu?

Posledných päť zápasov to celkom šlo, bodoval som, ale inak musím konštatovať, že sa v tejto sezóne dosť trápim. V Detroite máme nového trénera Jeffa Blashilla a ten mi pripadá taký zľaknutý. Nemá toľko skúseností a niektoré jeho ťahy sú zvláštne. Mám na mysli samotný koučing počas duelu. Už si to všimli viacerí. Navyše si zakladá viac na obrane, ako sme boli doteraz zvyknutí. No na druhej strane, keď som pôsobil v tíme Grand Rapids a trénoval ma, tak sme vyhrali pohár.

Sám so sebou ste spokojný?

Mal som vyššie ciele, najmä čo sa týka gólov. Ale všetko sa to od seba odvíja. Nový tréner mi nedáva toľko priestoru na ľade a to sa odzrkadľuje v štatistikách. Hrávam o 5 minút na zápas menej. Tímu sa celkom darí. Zatiaľ sme na postupovej 7. priečke Východnej konferencie a play-off by nám nemalo ujsť. Cieľom je prejsť cez 1. kolo.

Koho považujete za ašpiranta na Stanleyho pohár?

Predovšetkým Chicago, Dallas, Floridu, Washington, ale aj Boston. Paradoxne sa do play-off nemusí dostať ani jeden kanadský tím, čo by však bola obrovská škoda, pretože Kanada žije hokejom.

Čo hovoríte na svoju nomináciu na Svetový pohár?

V prvom rade som smutný, že tam nie je samostatný výber Slovenska. Ale na druhej strane si treba otvorene povedať, ako sa veci majú. Nemáme toľko kvalitných hráčov, aby sme konkurovali najmä Kanade či USA. Predstavte si, že oni postavia mužstvo, v ktorom sa zíde 30 kapitánov. To by sme potom koľko fasovali – osem v každom zápase? To by bola hanba.

Vo výbere Európy sme piati, s Mirom Šatanom sme debatovali niekoľkokrát. Mojím snom je, aby som si tam zahral v jednej formácii s Mariánmi – Hossom a Gáboríkom, hoci ten druhý zatiaľ pre zranenie v nominácii chýba.

Vyzerá to ako náročná sezóna. Prídete na MS?

Abudem zdravý, iste. Nikdy som nemal problém reprezentovať Slovensko a inak to nie je ani teraz, tobôž po tom, čo sa skončil náš bojkot.

Nominácia výberu Európy na SP

Brankári: Jaroslav Halák (New York Islanders, SR), Frederik Andersen (Anaheim Ducks, Dánsko)

Obrancovia: Zdeno Chára (Boston Bruins, SR), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, SR), Dennis Seidenberg (Boston Bruins, Nemecko), Roman Josi (Nashville Predators, Švajčiarsko), Mark Streit (Philadelphia Flyers, Švajčiarsko)

Útočníci: Marián Hossa (Chicago Blackhawks, SR), Tomáš Tatar (Detroit Red Wings, SR), Mikkel Boedker (Arizona Coyotes, Dánsko), Leon Draisaitl (Edmonton Oilers, Nemecko), Anže Kopitar (Los Angeles Kings, Slovinsko), Frans Nielsen (New York Islanders, Dánsko), Thomas Vanek (Minnesota Wild, Rakúsko), Mats Zuccarello (New York Rangers, Nórsko), Jannik Hansen (Vancouver Canucks, Dánsko)

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Detroit Iveta Weiszová 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Tatar si nedal servítku pred ústa: Pravda o Slovákoch na svetovom pohári
Plus JEDEN DEŇ/Detroit Iveta Weiszová