Tipsport liga: V šlágri kola Košice vygumovali Nitru

14. októbra 2014, 20:07

V 13. kole najvyššej hokejovej súťaže sa v šlágri stretli Košice s Nitrou. Martin si po prehre so Skalicou predĺžil nelichotivú sériu bez víťazstva.

Brankár Nitry Vlastimil Lakosil (v bielom) lovil zo svoje siete štyri presné zásahy Košičanov.

HC Košice - HK Nitra 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 7. P. Bartoš (Štrbák, Spilar), 28. Lapšanský (Hrnka, M. Bartánus), 54. Jánošík (Spilar, Štrbák), 58. Lapšanský (M. Bartánus, Černák) Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák - Gajan, Smrek, 8347 divákov

Hokejisti Košíc zvíťazili nad HK Nitra presvedčivo 4:0 a naďalej sú lídrom najvyššej slovenskej súťaže. Úradujúci majster sa v repríze finále z uplynulého súťažného ročníka ujal vedenia v 7. min gólom 41-ročného veterána Petra Bartoša. V druhej tretine pridal "poistku" Adam Lapšanský a v závere potešili 8347 divákov aj Adam Jánošík a svojím druhým presným zásahom v tomto dueli Lapšanský.

Brankár Košíc Marcel Melicherčík si udržal čisté konto a nedovolil skórovať Jozefovi Stümpelovi a spol. "Východniari" po prekvapujúcej nedeľňajšej prehre s Piešťanmi (1:5) tentoraz už zabodovali naplno. Hráči Nitry nenadviazali na víťazstvo nad košickým rivalom z prvého tohtosezónneho vzájomného merania síl 19. septembra (vtedy 5:4 po sam. nájazdoch).

Dukla Trenčín - HK Poprad 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 31. O. Mikula (L. Kozák, Konrád) - 11. Gápa (Štrauch), 16. S. Takáč (Fabian, Kroták) Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Holienka, Junek

Hokejisti Popradu zvíťazili na ľade Trenčína 2:1 a udržali si druhú priečku v najvyššej súťaži. "Kamzíci" položili základ úspechu v prvej tretine, ktorú vyhrali 2:0 presnými zásahmi Petra Gápu a Samuela Takáča. Za domácich strelil kontaktný gól v polovici stretnutia Ondrej Mikula, Trenčania však už nedokázali skórovať a dostať duel aspoň do predĺženia. Poprad si pripísal tretí plný bodový zásah v rade.

MHC Mountfield Martin - HK 36 Hant Skalica 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 6. J. Markovič, 21. J. Markovič (I. Ďatelinka, Galamboš), 49. Važan (Illo, Suja) - 4. Vaškovič (Stloukal, R. Školiak), 6. Gründling (Stloukal, R. Školiak), 39. Štumpf (Stloukal,Drtina), 47. Stloukal (Mikéska, J. Jurík) Vylúčení: 2:10 na 2 min, navyše: Galamboš (Martin) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Korba, Rovenský, 1654 divákov

Hokejisti Martina prehrali siedmy extraligový duel v rade. Tentoraz MHC Mountfield nestačil v utorkovom dôležitom súboji tímov z dolných priečok tabuľky so Skalicou v rámci 13. kola tesne 3:4. Hostia viedli už v 6. min 2:0, ale kanonier "kosačiek" Jaroslav Markovič zmazal dvojgólové manko. Na následné ďalšie dva presné zásahy skalických hokejistov však stihol odpovedať už iba v 49. min Michal Važan, čo Martinu nestačilo ani na zisk jedného bodu.

ŠHK 37 Piešťany - HC '05 Banská Bystrica 4:7 (2:1, 0:2, 2:4)

Góly: 2. Románek (Peško, M. Toman), 7. Holovič (Kutálek, Pašek), 44. Klempa (Šedivý), 52. Holovič (Kutálek, Peško) - 6. Bendík (Luža, Zigo), 28. Kafka (Preisinger, Jaborník), 29. M. Hudec (Kudrna, Bambúch), 45. Handlovský (Jaborník), 48. Kafka (Preisinger, Handlovský), 51. Zigo (Matoušek, Bendík), 56. Róth (Kytnár) Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Brňák (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - M. Orolin, Tvrdoň, 822 divákov

Hokejisti Piešťan ukončili v utorok úspešnú šnúru štyroch extraligových víťazstiev za sebou. Hráči ŠHK 37 podľahli v dueli 13. kola tímu HC ´05 Banská Bystrica 4:7, hoci viedli 1:0, 2:1 a ešte v 44. min bol nerozhodný stav 3:3. Potom však hostia za sedem minút strelili zásluhou Lukáša Handlovského, Petra Kafku a Tomáša Ziga tri góly a rozhodli o víťazstve.

HKM Zvolen - MsHK DOXXbet Žilina 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 4. Bortňák (Martin Ďaloga, Ťavoda), 24. Puliš (Brabenec, Bagin), 30. Juraško (Puliš, Brabenec), 45. Puliš (Juraško) - 27. Schroner (Heřman), 35. J. Šimko (Krčula, Kristek) Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil - Kacej, Výleta, 1093 divákov

Návrat trénera Petra Mikulu do Zvolena, s ktorým získal pred rokom majstrovský titul, nemal v utorok bodové ohodnotenie. Jeho zverenci zo Žiliny totiž podľahli v strertnutí 13. kola extraligy domácemu HKM Zvolen 2:4. Favorit duelu viedol 2:0 i 3:1 a hoci sa "vlci" dokázali dotiahnuť na rozdiel gólu, v 45. min definitívne rozhodol o plnom bodovom zápise zvolenský útočník Radovan Puliš. Zápas pod Pustým hradom sa začal s oneskorením, pretože pred stretnutím ako aj počas prvej prestávky "štrajkovala" rolba.