Trápenie slovanistov v Rusku: Zranený je aj Dravecký

27. decembra 2012, 17:05
Tip redakcii

Bilancia Slovana po zápase s Dinamom Moskva je skutočne zaujímavá - belasí síce uchmatli momentálne najlepšiemu mužstvu ligy cenný bod, no prišli až o troch hráčov! Po Martinovi Štajnochovi, ktorý je so zraneným kolenom už doma na Slovensku a Jánovi Tabačkovi (zo zápasu odstúpil po údere do hlavy) pribudol medzi maródov aj útočník Vladimír Dravecký.

Zranený Dravecký len sledoval z lavičky tréning spoluhráčov.

Zranený Dravecký len sledoval z lavičky tréning spoluhráčov.

Autor: MICHAL SMRČOK/Plus JEDEN DEŇ

Dvadsaťsedemročný krídelník má narazené rebrá. "Ťažko sa mi dýcha, bolesť cítim takmer pri každom pohybe. Stále musím byť napnutý. Najhoršie to je v noci, lebo vôbec nemôžem spať na bruchu," prezradil Dravecký, ktorý sledoval tréning spoluhráčov len spoza klziska.

Niekdajší hráč Košíc sa zranil už v druhej tretine, duel i napriek bolesti dohral. "Počas zápasu nikomu nič nepovedal, hral teda so sebazaprením. Potom sme ale zistili, že je na tom pomerne zle. Chýbať nám bude asi tri týždne. Je to nepríjemné, ale musíme zabojovať i bez neho," prezradil tréner Rostislav Čada.

Do zostavy sa vráti Švarný

Český odborník však má hlavne patálie v obrane. "Jano Tabaček sa už cítil o dosť lepšie, no i tak si nemyslím, že zajtra bude hrať. Každé zranenie hlavy si totiž vyžaduje podrobnejšie vyšetrenia," konštatoval.

Do zostavy sa tak vráti Ivan Švarný a po niekoľkých týždňoch aj najvyšší obranca v mužstve Vladimír Mihálik. "Dlhší čas som síce nehral, no mám už za tie roky čo-to odohrané, takže trému nepociťujem. Bude to dobré," povedal Mihálik.

"Petrohrad má veľmi kvalitné mužstvo, musíme podať náš najlepší výkon, ak chceme pomýšľať na zisk bodov," dodal.

Štvrtkový tréning neabsolvoval zo základnej zostavy ani Ľubomír Višňovský. V jeho prípade však nešlo o zranenie. "Dostal pauzu, proti SKA ale určite hrať bude," uviedol kouč Čada.

Obrovská maródka v Slovane

Nielen jeho ale aj všetkých hráčov na tréningu vystrašil moment, po ktorom zostal na ľade ležať náhradný brankár Branislav Konrád. Po strele Martina Bakoša ho trafil puk veľmi bolestivo do oblasti krku, po krátkom ošetrení mohol "Korádo", našťastie, pokračovať ďalej.

I tak je však v bratislavskom tíme obrovská maródka. Dlhodobo je zranený kapitán Miroslav Šatan, zo zostavy vypadol Andrej Šťastný, teraz k nim pribudli ďalší hráči.

"Vedenie o našom probléme dlhodobo vie. Verím preto, že pracuje na zisku eventuálnych posíl a skvalitnení kádra, lebo to naozaj potrebujeme. Čím skôr, tým lepšie. Samozrejme si ale uvedomujem, že situácia na trhu je náročná," priznal lodivod belasých.

Čada sa pošmykol

Vedel by si predstaviť ako možnú posilu krajana Tomáša Rolinka, ktorý skončil pred pár dňami v Ufe?

"Tomáša som sledoval počas pôsobenia v KHL či v českom národnom tíme. Vlani mal dlhodobé zranenie a priznám sa, že ani neviem, prečo v Ufe skončil. Najskôr by sme sa o ňom museli podrobne informovať, až potom ho môžeme eventuálne osloviť," dodal tréner Čada.

Momentálne sa však plne sústredí na zápas s Petrohradom. Ani on však z Ruska nepríde bez "suveníru". Ešte pri rannej rozcvičke v Moskve sa pred hotelom pošmykol, spadol a udrel si lakeť.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Z Petrohradu STANISLAV BENČAT 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Trápenie slovanistov v Rusku: Zranený je aj Dravecký
Plus JEDEN DEŇ/Z Petrohradu STANISLAV BENČAT