V Tipsport lige dve rozdielne prípravy: V Košiciach tréning, v Nitre oddych

18. marca 2016, 09:00
Tip redakcii

Hokejová extraliga pozná prvých semifinalistov. Do medailového boja vstúpia Košice a Nitra, ktorým stačil na prienik do ďalšej časti vyraďovacích bojov minimálny počet zápasov. Kým pod Zoborom oddychujú, na východe si napriek postupu hráči nevydýchli.

Kouč Košíc Čada naordinoval včera svojmu tímu tréning.

Kouč Košíc Čada naordinoval včera svojmu tímu tréning.

Autor: TASR

Žilinskí vlci corgoňov hrýzli, no ostré zuby príliš nemali. Po výsledku v sérii 4:0 postúpili do ďalšieho kola play-off hokejisti spod Zobora. „Je to pre nás veľmi krutý výsledok. Vyzerá to tak, akoby sme nekládli žiadny odpor. To však nie je pravda,“ zhrnul útočník Rastislav Konečný. „Tento ročník končíme so vztýčenou hlavou. Stav 0:4 nie je príjemný, ale v každom stretnutí sa to lámalo v detailoch. Vypadli sme so cťou,“ dodal žilinský tréner Milan Jančuška.

Nitrania dostali za postup od trénera Stavjaňu špeciálny darček - 4 dni voľna. „Máme veľa času na oddych, aspoň sa môžeme zodpovedne pripraviť na semifinále. A koho by sme chceli za súpera? Nevyberáme si,“ povedal rázne Henrich Ručkay. „Nekalkulujeme, ak chceme hrať vo finále, zdolať musíme každého,“ doplnil brankár Valent.

Kým v Nitre hráči oddychujú, v Steel Aréne sa stále maká naplno. Niet sa čomu čudovať, veď úradujúci majster trénoval aj na Vianoce. „Oddýchneme si až cez víkend, po zápase máme vždy tréning. Už sme si na to zvykli. Teší nás, že sme štvrťfinále tak rýchlo vybavili. Chcel by som ďalší titul, aby som si v Košiciach skompletizoval zlatý hetrik,“ konštatoval robustný útočník Tomáš Hrnka.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/tak 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
V Tipsport lige dve rozdielne prípravy: V Košiciach tréning, v Nitre oddych
Plus JEDEN DEŇ/tak