VIDEO Jágr prelomil streleckú mizériu. Konečne si však priznal krutú realitu

21. novembra 2016, 14:30
Tip redakcii

Konečne to prišlo. Český hokejista Jaromír Jágr (44) sa v tejto sezóne strelecky trápi. V 20 zápasoch skóroval len dvakrát, no na práve druhý presný zásah čakal dlhých trinásť stretnutí. V súboji Floridy proti Ottawe to však prelomil. K nie príliš vydarenému úvodu tohto ročníka sa legenda aj vyjadrila.

Jaromír Jágr prelomil gólové mlčanie dvomi presnými zásahmi.

Jaromír Jágr prelomil gólové mlčanie dvomi presnými zásahmi.

Autor: Getty Images

„Žijem prítomnosťou a o budúcnosť sa nestarám. Jednoducho chcem hrať každý zápas, ktorý budem môcť. Niekedy sa nedarí, a je to ťažké, no žiaľ, už som starý,“ zamyslel sa 44-ročný útočník v rozhovore pre oficiálnu stránku NHL.

„Dávam do toho ale všetko a makám. Niekedy ale výsledky nie sú vidno,“ povzdychol si Jágr a dodal: „Musíte však stále veriť, nič iné mi ani nezostáva, pretože všade okolo je veľa pochybovačov. Nezostáva mi nič iné, len zavrieť oči a myslieť na to, čo ma ťahá dopredu už 25 rokov.“


Jaromír Jágr si priznal, že už je asi starý.
Foto: Getty Images

Duel Jágrovej Floridy Panthers v Ottawe bol však plne v jeho kompetencii. Na výhre 4:1 sa podieľal gólom a dvomi asistenciami. „Ja hviezda? To nie, ďakujte gólmanovi Luongovi, ktorý chytil tri alebo štyri čisté góly,“ pochválil rodák z Kladna svojho kolegu v bránke.

Česká ikona má na konte okrem dvoch gólov ešte sedem asistencií, čo na veterána nie je vôbec zlá vizitka. V NHl už odohral 1 648 duelov s bilanciou 751 gólov a 1 126 asistencií, čo dáva výsledný súmár 1 877 bodov. 

 
Autor: han 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
VIDEO Jágr prelomil streleckú mizériu. Konečne si však priznal krutú realitu
han