14. februára 2016, 11:00

Slovenský hokejový útočník v službách Chicaga Marián Hossa nedohral sobotňajší zápas NHL proti Anaheimu. Deň predtým predčasne z ľadu zišiel Marián Gáborík v službách Los Angeles Kings.

Marián Hossa sa len ťažko zbieral z ľadu po faule od Hampusa Lindholma.

Hossa sa 5:12 min pred koncom druhej tretiny po tvrdom zákroku súperovho obrancu Hampusa Lindholma po náraze na mantinel ocitol na ľade a len ťažko sa z neho zviechal. Pri odchode do kabín mu museli pomáhať a podľa webu NHL nemohol poriadne zaťažiť ľavú nohu. Je pravdepodobné, že mu hrozí nútená pauza.

Nemalo by to byť vážne

Tridsaťsedemročný Hossa stihol odohrať 9:38 min a pripísal si 3 strely na bránku. "Nemyslím si, že je to vážne, ale nejaký čas bude chýbať. Viac budeme vedieť v nedeľu," povedal tréner Chicaga Joel Quenneville o Hossovi. "Jeho absencia by sa nemala natiahnuť na niekoľko týždňov," dodal Quenneville pre web Chicago Sun-Times.

Zranenie Mariána Gáboríka z tímu Los Angeles Kings z piatkového stretnutia zámorskej hokejovej NHL na ľade mužstva New York Rangers je pravdepodobne vážnejšieho charakteru. Vedenie klubu totiž slovenského krídelníka poslalo už v sobotu domov zo sedemzápasového výjazdu "kráľov" za súpermi, aj keď Kings majú za sebou len tri súboje tejto šnúry.

Ďalší na listine zranených

Marián Gáborík si poranil koleno v I. tretine piatkového duelu pri strete s domácim Dominicom Moorom. Klub už zaradil slovenského reprezentanta na listinu zranených hráčov. V LA čakajú Gáboríka detailné vyšetrenia, ktoré odhalia presný rozsah Slovákovej indispozície.