VIDEO V Žiline na hokeji lietali päste, lomcovali emócie: Tréner domácich s tvrdým odkazom slovanistovi!

20. marca 2017, 13:00
Tip redakcii

Po dvoch stretnutiach štvrťfinálovej série play off Tipsport ligy medzi Žilinou a Zvolenom je stav série 1:1. Doterajšiu nudu vyraďovacích bojoch zmietla prvá poriadna prestrelku. Pod Dubňom sa ihneď po zápase strhla hromadná bitka a emócie lomcovali na oboch stranách.

Nervy pracovali na plné obrátky a hráči neváhali zhodiť rukavice.

Nervy pracovali na plné obrátky a hráči neváhali zhodiť rukavice.

Autor: Silvia Turcerová

Žilinčania prehrávali v druhom zápase štyri minúty pred koncom 1:3 a rozhodli sa hrať dlhú powerplay. Tú využili až v poslednej minúte kontaktným gólom na 2:3, dokonca siahali až k vyrovnaniu. S hvizdom hlavného rozhodcu si obe mužstvá všetko vysvetlili priamo na ľade.

„Záver musel divákov baviť, tieto veci k zápasom play – off patria, len nech to je bez vážnejších zranení,“ zaželal si autor druhého gólu hostí Peter Šišovský, ku ktorému sa pridal tréner Milan Staš: „My sme videli len klbko hráčov, k tomu pribehli zo striedačky niektorí Žilinčania a lietali päste. Naši hráči majú tržné rany, bližšie sa k tomu zatiaľ neviem vyjadriť.“

Odlišný názor mal tradične impulzívny lodivod žilinských vlkov Milan Jančuška. „Celý duel zvolenskí hráči provokovali, aj spomínaný záver je ich zásluha. Samozrejme, prišla adekvátna odozva a zdôrazňujem, že bude vždy takáto, ak chcú naďalej provokovať,“ razantne zakričal, pričom spomenul aj meno najväčšieho provokatéra z radu "bryndziarov". „Zoberte si nejakého Petráša, čo si on dovoľuje? To je škandál. Ešte sa musí veľa učiť takýto chlapec.“ Po skončení tlačovej konferencie ešte priostril. „Keby som bol ja na ľade, tak určite zápas nedohrá.“

Diváci boli vo vare pri pästnej výmene dvoch tvrdých mužov, žilinský Ján Ťavoda verzus zvolenský Michal Novák. „Boli sme už všetci hráči na ľade, najprv vznikla šarvátka medzi Hovorkom a Lušňákom, čo som neregistroval. Ale keď sa skutočný bitkár Mišo Novák pustil do „Handla“ (Lukáša Handlovského), tak som musel do toho ísť, pretože mojou úlohou je chrániť našich kľúčových útočníkov. Vysvetlili sme si to ručne – stručne, všetko bolo fér a po bitke sme si podali ruky. Dal som mu najavo, že niečo podobné si už nemôže dovoliť,“ opísal daný moment strelec kontaktného gólu Ťavoda.

Na podobné situácie sa môžu fanúšikovia zrejme tešiť aj v ďalších dueloch napínavej série. „Netvrdím, že Zvolen je zákerný tím. Chcú hrať hokej, no majú dvoch hráčov s týmto herným prejavom, to je im od malička dané. My to musíme akceptovať a hrať to rovnako ako oni,“ skonštatoval zvolenský rodák v žilinskom drese Ján Ťavoda.

 
Autor: Juraj Vnuk 
 
Aplikácie 7 plus