Vladimír Vůjtek: Hviezdy túžia po šampionáte, iba Višňa nie

07. marca 2013, 10:38
aktualizované 07. marca 2013, 19:10
Tip redakcii

Už o necelé dva mesiace bude hokejová rep rezentácia obhajovať vo Fínsku a Švédsku striebro z vlaňajšieho šampionátu. Kouč Vladimír Vůjtek (65) si odskočil na pár dní do zámoria, aby zistil, ktoré hviezdy majú záujem obliecť národný dres. Od koho dostal kladné odpovede a s kým nemôže počítať?

Ľubomír Višňovský nemá pre fanúšikov slovenského hokeja dobrú správu, na blížiacich MS sa nepredstaví.

Ľubomír Višňovský nemá pre fanúšikov slovenského hokeja dobrú správu, na blížiacich MS sa nepredstaví.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/ Michal Smrčok

„Spoločne s generálnym manažérom Otom Sýkorom sme mali možnosť vidieť naživo päť súbojov NHL a stretli sme sa aj s viacerými hráčmi,“ začal hodnotiť svoju misiu za veľkou mlákou Vůjtek.

„Ak budú zdravotne v poriadku a ich kluby skončia sezóny, tak nás posilnia určite Sekera, Kopecký, Gáborík."

"Čo sa týka Cháru a Hossu, zatiaľ postupujú a hlavne v prípade Chicaga to nevidím reálne, pretože láme rekordy, takže Hossa pôjde ďaleko a jeho štart je vylúčený. Negatívnu odpoveď sme dostali iba od Višňovského, ktorý už neplánuje hrať na šampionáte,“ informoval český kouč v slovenských službách.

„Oproti minulému roku, keď sa veľa hráčov ospravedlňovalo, máme teraz príjemnejšie pocity zo spoločných rozhovorov. Situácia sa zlepšila a chalani majú túžbu reprezentovať, čo nás teší.“

Kemp začnú v Námestove

Keďže sezónu už ukončili hokejisti bratislavského Slovana i Levu Praha a práve hokejisti z ich klubov tvoria kostru reprezentácie, tréneri odštartujú záverečnú prípravu na MS už 25. marca.

„Dovtedy môžu trénovať so Slovanom. Od pondelka 25. marca už budeme mať vlastný kemp, ktorý sa začne v Námestove. Tam už počítame prakticky so všetkými európskymi hráčmi, ktorí by mali cestovať na šampionát,“ doplnil Vůjtek.

Šatanovi dajú čas

Hoci kapitán belasých Miroslav Šatan nedokončil pre problémy s krčnou chrbticou sezónu v KHL, v posledných dňoch sa zapojil do tréningového procesu.

Na otázku, či si vie predstaviť účasť na majstrovstvách, odvetil: „Malá šanca žije, ale na zázraky neverím. „Mira nechceme tlačiť, necháme mu čas a o dva týždne s ním budeme hovoriť,“ vyjadril sa na tému Šatan Digi Sport kouč Vůjtek.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ Marián Korbel 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Vladimír Vůjtek: Hviezdy túžia po šampionáte, iba Višňa nie
Plus JEDEN DEŇ/ Marián Korbel