Zdeno Cíger má s "repre" jasný plán: Súhlasíte s ním?

15. marca 2016, 19:00
Tip redakcii

Pod vedením reprezentačného trénera Zdena Cígera sa v utorok v Bratislave začala pripravovať na hokejové majstrovstvá sveta v Rusku prvá skupinka hráčov, ktorým sa už skončila klubová sezóna. Cíger stavil na mladíkov.

Tréner Zdeno Cíger (vľavo) chce dávať prednosť mladým hráčom.

Tréner Zdeno Cíger (vľavo) chce dávať prednosť mladým hráčom.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Sedem týždňov pred šampionátom si na vedľajšej ľadovej ploche Zimného štadióna Ondreja Nepelu zatrénovali slovanisti Ivan Švarný, Patrik Luža, Mislav Rosandič, Patrik Lušňák a Andrej Šťastný ako i útočník švajčiarskeho Fribourgu Martin Réway. Doplnil ich v úlohe sparinga brankár Christián Pavlas. Na zraze privítal kouč aj Pavla Skalického, ktorý ale bude hrať s juniorkou bratislavského Slovana finále a k národnému tímu sa pripojí až budúci týždeň.

Slovanisti si zvykajú na ľad

Pozvaných hráčov čaká trojdňový minikemp, počas ktorého si každý deň spoločne zľahka zatrénujú. Po vyše dvojtýždňovej pauze je ich hlavným cieľom dostať sa späť do rytmu, aby mohli v prípravných dueloch zabojovať o miestenky na MS. "Tí, čo dlhšie nehrali žiadne zápasy, si spolu zatrénujú, aby sa opäť dostali do potrebnej záťaže. Najmä hráči Slovana si potrebujú po takmer dvojtýždňovej pauze zvyknúť na ľad. To je podstata tohto minikempu," povedal pre TASR tréner Cíger.

Hráči Slovana majú za sebou krátke dovolenky, po ktorých sa už ale začínajú sústrediť na pôsobenie v národnom mužstve. "Po vypadnutí v play off sme išli s rodinou na lyžovačku, hneď po návrate som sa začal pripravovať na 'repre'," prezradil Lušňák.

Cesta s mladíkmi

Starší hokejisti ako napríklad Kopecký, Bartovič, Nagy, Surový či Miklík, dostali nateraz košom. „Nastavili sme si cestu, z ktorej nechceme ustupovať. Raz to muselo prísť, kedy to risknúť, ak nie teraz,“ narážal Zdeno Cíger na fakt, že šancu v reprezentácii bude dostávať čoraz viac generácia mladíkov.

"Väčšina hráčov sme neboli dlhšie na ľade, takže treba sa naspäť do toho dostať. Tieto tri dni budú také ľahšie, chceme sa najmä rozhýbať, každý deň dáme posilňovňu a hodinku na ľade. Od pondelka, keď nás bude viac, začne sa trénovať naplno a budeme sa už pripravovať na zápasy. V nich zabojujeme o miestenky na šampionát, uvidíme, ako kto zapadne trénerovi do koncepcie".

Pridajú sa Viedenský a aj Hudáčkovci

Od pondelka 21. marca by mali káder rozšíriť ďalší hráči, k tímu sa pripoja Marek Viedenský, Dominik Graňák či bratia Hudáčkovci. "Máme veľmi široký záber. Čakáme, ako sa bude vyvíjať naša Tipsport Liga, česká extraliga a zahraničné súťaže. Po vypadnutí z play off budeme postupne hráčov priberať," doplnil Cíger.

Slovenská reprezentácia odohrá v záverečnej príprave na MS osem duelov, v rámci Euro Hockey Challenge nastúpi v priebehu celého apríla na dvojzápasy proti Fínom, Rusom, Francúzom a Dánom. Šesťtýždňová príprava vyvrcholí majstrovstvami sveta, ktoré sa začnú 6. mája v Moskve a Petrohrade.

 
Autor: TASR, Pluska.sk/tak 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Zdeno Cíger má s "repre" jasný plán: Súhlasíte s ním?
TASR
Pluska.sk/tak