Zroneného trénera Chudého vystriedal Zedník

18. septembra 2014, 09:00
Tip redakcii

Stále cíti obrovský žiaľ, bolesť a utrpenie. Tréner Banskej Bystrice Miroslav Chudý (52), ktorý v nedeľu poobede našiel obeseného svojho asistenta Mira Hlinku († 42), je naďalej v obrovskej traume. Tréningy za neho vedie Richard Zedník ( 38 ) a aj po zápase v Martine, kde barani dokázali aj pre Mira Hlinku vyhrať 3:2, išiel na tlačovku namiesto neho.

Richard Zedník: Viedol  tréningy Bystričanov.

Richard Zedník: Viedol tréningy Bystričanov.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/PETER MIŠO

Banskobystričania sa v Martine zomkli a hrali za Mira Hlinku. Po hektickom výkone dokázali vyhrať a tri body mu venovali aj do neba. Tréner však ani po zápase nešiel na tlačovku, lebo je po nedeľnej tragédii stále v šoku.

„Bolo veľmi ťažké sa sústrediť na tento zápas a vôbec motivovať mužstvo, aby ho nejako odohralo,“ prezradil Richard Zedník.

„Chalanom sme v šatni povedali, že najlepším liekom na tú bolesť a smútok je práve hokej, aby sa sústredili na šesťdesiat minút času a len na ten hokej. Od smrti Mira Hlinku sme vlastne mali poriadne len jeden tréning a veľké obavy, ako to v Martine dopadne, no príkladne bojovali. Aj za Mira,“ dodal Zedník.

V šatni po zápase zaznel víťazný pokrik a potom namiesto pravidelnej rockovej hudby pomalá skladba.

„Pustili sme si na počesť Mira Hlinku ‚Selaví‘ od Karla Gotta,“ prezradili po zápase Banskobystričania, ktorých už dnes o 15.00 h v Trenčíne čaká najťažší zápas v živote, a to posledná rozlúčka s Mirom Hlinkom.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/pem 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Zroneného trénera Chudého vystriedal Zedník
Plus JEDEN DEŇ/pem