FOTO: Najrozkošnejšie na ME v krasokorčuľovaní. Armáda detí sa starala o ľad

31. januára 2016, 12:00
Tip redakcii

Majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní, ktoré hostí Bratislava, sú naozaj podujatím na svetovej úrovni. O tú sa starajú desiatky dobrovoľníkov, medzi ktorými vynikajú hlavne rozkošné deti.

Flower girls si poctivo plnili svoje úlohy.

Flower girls si poctivo plnili svoje úlohy.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Na otváracom ceremoniáli sa zúčastnilo až 34 flower girls. Vo voľnejšom preklade sú to dievčatá, ktoré zbierajú po jazde krasokorčuliara z ľadovej plochy hračky a kvety. Tie hádžu na ľad fanúšikovia z tribún. Niekedy ich je naozaj veľa dievčatá v slabo modrých šatách sa naozaj zapotia. Medzi nimi však nechýbajú ani chlapci, ktorí plnia svoje úlohy rovnako svedomito ako dievčatá.


Medzi dievčatami sa našli aj dvaja chlapci, ktorí nezaostávali za svojimi kolegyňami.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Asi najviac sa armáda deciek zapotila po voľnej jazde slovensko-talianskeho páru Lukáš Csӧlley a Federica Testa. Rozvášnené publikum im hodilo na ľad k nohám množstvo „plyšákov“ a flower girls s nimi naplnili až šesť vriec. „V tomto smere sme radi, že Lukáš je z Bratislavy a môžeme ich tu nechať. Viete, nie všetko sa nám zmestí do lietadla," reagovala na nečakanú porciu darčekov Federica Testa. Jej tanečný partner Lukáš plánuje niektoré rozdať deťom svojich známych.


Dievčatká sa pri niektorých krasokorčuliaroch poriadne zapotili.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Okrem rozkošných krasokorčuliarok sa deti priamo zúčastňovali aj na udržiavaní kvality ľadu. Krasokorčuliarsky ľad je chladený nižšou teplotou ako ten na hokej, preto je mäkší a skôr sa na ňom vytvárajú diery. Vtedy prichádzajú na rad šikovní pomocníci, ktorí do dier sypú podrvený ľad a následne ho ubijú palicami.


Deti nepomáhali len pri upratovaní ľadovej plochy, ale aj pri jej opravovaní.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

 
Autor: Pluska.sk/mtr 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
FOTO: Najrozkošnejšie na ME v krasokorčuľovaní. Armáda detí sa starala o ľad
Pluska.sk/mtr