FOTO Šoumeni na ľade: So šampionátom sa rozlúčili exhibíciou

01. februára 2016, 10:00
Tip redakcii

Záverečná exhibícia dala bodku za európskym šampionátom v krasokorčuľovaní. Bratislava sa rozlúčila galapredstavením tých najlepších. Nechýbal ani legendárny Jozef Sabovčík (52). Práve v nedeľu uplynulo presne 30 rokov, čo ako prvý v histórii skočil štvoritý skok v súťaži.

Odkaz divákom  - Thank you  (Ďakujeme).

Odkaz divákom - Thank you (Ďakujeme).

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

No a práve dvojnásobný majster Európy a bronzový zo ZOH v Sarajeve exhibíciu aj otváral. Akože inak, v hudobnom sprievode jeho obľúbeného Brucea Springsteena. V hľadisku sedela aj jeho bývalá trénerka Agnesa Búřilová.


Skvelá nálada na ľade.
FOTO: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

„Myslím si, že organizátori môžu byť spokojní. Všetko prebehlo bez zádrhov, nehovoriac o fantastickom publiku, ktoré podporovalo nielen tých najlepších, ale dokázalo povzbudiť aj tých, ktorým sa tak nedarilo. Nepamätám si, kedy som zažila takéto publikum. Čo sa týka športových výkonov, tak treba povedať, že sa neobišli bez chýb, ale víťazi sú jasní. Hoci polemizovať by sa dalo,“ povedala Búřilová.


Legendárny Jozef Sabovčík skočil svoje povestné salto.
FOTO: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Tak ako vo voľných jazdách aj v exhibícii si získal najviac srdcia divákov Francúz Florent Amodio, ktorý napodobňoval Michaela Jacksona a publikum dostal do varu. Záverečným defilé sa účastníci rozlúčili s Bratislavou a všetkých pozvali na ME 2017 do Ostravy.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Iveta Weiszová 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
FOTO Šoumeni na ľade: So šampionátom sa rozlúčili exhibíciou
Plus JEDEN DEŇ/Iveta Weiszová