FOTO: Žiadnemu divákovi ME to neušlo. Skvelý ľad posiali sivé fľaky

27. januára 2016, 17:30
Tip redakcii

Ako každé veľké podujatie ani Majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní 2016 sa nezaobišli bez organizačných chýb. Tou najsvetlejšou na Štadióne Ondreja Nepelu sú sivé šmuhy pod ľadom.

Ľad na Nepelovom štadióne má svoje estetické chybičky.

Ľad na Nepelovom štadióne má svoje estetické chybičky.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Už počas krátkeho programu žien si diváci nielen na tribúnach najväčšieho slovenského „zimáku“, ale aj pred televíznymi obrazovkami, mohli všimnúť, že ľad pokrývajú sivé fľaky. Nie je to chyba ľadu, ktorý kvôli estetickej nezrovnalosti je naďalej v perfektnom stave. Pochválila ho aj slovenská reprezentantka Nicole Rajičová.


Škvrny pod ľadom nijako nevplývajú na jeho kvalitu.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

„Mrzí nás, že ľad nie je na všetkých miestach rovnomerne farebný. Rozdiely vznikli nesprávnym technologickým postupom pri prerábaní hokejového ľadu na krasokorčuliarsky. Išlo o zlyhanie tretej strany mimo kompetencií a dosahu organizačného výboru i dodávateľa technológie. Ak by sme chceli farbu „zachrániť“, ovplyvnilo by to kvalitu ľadu, ktorá je pre nás najdôležitejšia. Napriek tomu veríme, že tento malý estetický nedostatok nenaruší divákom zážitok zo šampionátu,“ vyjadrila sa pre Plus JEDEN DEŇ šef organizačného vyboru Martin Letenay.

Čo bude s ľadom počas nastávajúcich dní šampionátu, a či organizátori odstránia estetický nedostatok sa dočítate vo štvrtkovom vydaní denníka Plus JEDEN DEŇ.

 
Autor: Pluska.sk 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
FOTO: Žiadnemu divákovi ME to neušlo. Skvelý ľad posiali sivé fľaky
Pluska.sk