ME v krasokorčuľovaní: Záujem obrovský, kam posadia divákov?

13. januára 2016, 08:00
Tip redakcii

Už len dva týždne zostávajú do začiatku ME v krasokorčuľovaní v Bratislave. Organizačný výbor a zástupcovia Slovenskej pošty predstavili oficiálnu známku šampionátu. A pre veľký divácky záujem sa bude zvyšovať aj kapacita.

Na známke je tanečný pár Csölley, Testa.

Na známke je tanečný pár Csölley, Testa.

Autor: TASR

O 15 dní sa Bratislava stane centrom európskeho krasokorčuľovania. Šampionát bude mať aj svoju oficiálnu známku. Jej motívom sú slovenskí reprezentanti Lukáš Csölley a Federica Testa v tanečnej póze na ľade.

„Voľba padla na tento pár z viacerých dôvodov. Ich výkony v tejto sezóne gradujú a dokázali, že si zaslúžia miestenku na šampionát. Zároveň sú vzorom pre mnohé deti a najmä svojou bezprostrednosťou si získavajú čoraz viac fanúšikov,“ povedal predseda organizačného výboru Martin Letenay.

Autorkou návrhu je Marianna Žalec Varcholová, ktorá patrí k popredným tvorcom poštových známok. Špeciálna známka bude mať hodnotu 90 centov a vydajú ju v počte 200-tisíc kusov. V predaji bude od stredy 27. januára, v deň začiatku ME.

Finišuje už aj predaj lístkov. Dva týždne pred začiatkom ME sú vstupenky na záverečnú exhibíciu na nedeľu 31. januára vypredané. Organizačný výbor sa preto rozhodol, že v najbližších dňoch zvýši kapacitu o ďalších 300 miest najvyššej kategórie.

Sobota je vypredaná na 90 percent a štvrtok a piatok do 60 percent. V stredu budú mať žiaci, študenti a dôchodcovia vstup zdarma. Otvárací ceremoniál bude prezentáciou slovenských ľudových zvykov a krojov. Priamo pri ľade budú hrať dvaja fujaristi a vystúpi aj folklórny súbor Trávniček.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/iw 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
ME v krasokorčuľovaní: Záujem obrovský, kam posadia divákov?
Plus JEDEN DEŇ/iw