Sabovčík predviedol v Bratislave svoju rodinu: Synovia sú celý tato

30. januára 2016, 11:00
Tip redakcii

Na majstrovstvá Európy pricestoval aj legendárny slovenský krasokorčuliar Jozef Sabovčík (52) zo Salt Lake City s celou rodinou – manželkou Jennifer a so synmi Bladom a Jožkom. Zatiaľ spolu veľmi neboli, pretože Jozef je maximálne vyťažený. Pre denník Plus JEDEN Deň si však dvojnásobný majster Európy našiel čas a ukázal nám, ako býva.

Jozef Sabovčík priviedol do Bratislavy celú rodinu.

Jozef Sabovčík priviedol do Bratislavy celú rodinu.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Komentovanie, rôzne rozhovory, autogramiáda. To všetko už stihol absolvovať Jozef Sabovčík počas majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní. Rodinku vidí prakticky len v noci. Ešteže býva v hoteli priamo na zimnom štadióne. V piatok si stihol aspoň na chvíľku posedieť s manželkou a so svojimi dvoma synmi, ktorí akoby mu z oka vypadli.

„V Bratislave som druhý raz asi po desiatich rokoch, no už pri prvej návšteve sa mi zapáčilo Staré Mesto a jeho zákutia. Po slovensky už Jožkovi rozumiem, ale hovoriť neviem. Vedela by som si predstaviť tu žiť, až na to jedlo. Som vegetariánka a so stravou je problém. Je tu málo reštaurácií, ktoré niečo takéto ponúkajú,“ prezradila Jennifer, ktorá v Salt Lake City okrem toho, že pomáha Jozefovi pri tréningoch, aj pracuje.

„Na medicínskej klinike robím administratívnu silu, objednávam pacientov a všetko zariaďujem. Baví ma to, pretože inak som len doma a starám sa o deti. Varím a upratujem náš veľký dom,“ dodala. Na slovenské špeciality je však hlavným kuchárom Jožko.


Sabovčíkovci bývajú v hoteli hneď vedľa zimného štadiónu.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

„Rezne, vyprážaný syr a halušky musia byť, len pri nich je troška problém s bryndzou. Nie som vyberavý typ, zjem všetko, jediné, čo nemusím, sú banány. A keby som ich už mal jesť, tak jedine flambované s rumom,“ zasmial sa Sabovčík.

Okrem toho, že doma trénuje deti, stíha sa venovať aj svojmu koníčku. „Je ním stolárstvo, ktorému som prepadol pred mnohými rokmi. Teraz dokončujem napríklad kuchynskú linku, už treba len zopár detailov,“ pochválil sa.

Jeho synovia akoby mu z oka vypadli. Ani jeden však nejde v jeho šľapajach. Starší Blade (23) síce korčuľoval, ale nezostal tomuto športu verný. „Korčuľoval som kvôli otcovi. Skoky mi síce išli, ale inak ma to nebavilo. Nebol som taký pracovitý, aby som pomýšľal na veľké úspechy. Šiel som radšej študovať a chytilo ma filmové umenie. Ešte jedna skúška a som hotovo. Raz bude zo mňa možno veľký režisér,“ povedal Blade.

Ani menší Jozef (12) nebude nástupcom slávneho otca. „Korčuľovať som sa tiež naučil, ale nič mi to nehovorilo. Baví ma skôr hudba, a tak by som bol rád, keby sa raz zo mňa stal dobrý bubeník,“ dodal Jozef Sabovčík mladší.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Iveta Weiszová 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Sabovčík predviedol v Bratislave svoju rodinu: Synovia sú celý tato
Plus JEDEN DEŇ/Iveta Weiszová