Tanečníci Csölley - Testa s prekvapením: Veľká zmena pred ME

18. decembra 2015, 11:00
Tip redakcii

V Bratislave sa od od 27. do 31. januára uskutočnia ME v krasokorčuľovaní. Naším najväčším želiezkom v ohni budú tanečníci Lukáš Csölley (25) - Federica Testa (22). Cez víkend ich čaká v Třinci domáci šampionát, po ktorom sa na vianočné sviatky rozídu, ale od 27. decembra štartujú poslednú fázu prípravy pred Európou.

Lukáš a Federica predstavili oficiálne automobily šampionátu so svojimi podobizňami.

Lukáš a Federica predstavili oficiálne automobily šampionátu so svojimi podobizňami.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnia cez víkend v českom Třinci. Naši tanečníci sa netaja tým, že by radi vyhrali, ako priznal Lukáš. Po šampionáte pôjdu na sviatky domov a v Miláne, kde trénujú, sa zídu 27. decembra.

„Rozhodli sme sa pre európsky šampionát zmeniť náš krátky program. Dôvodom bolo, že sme cítili, že to nefungovalo, ako má. Nebolo to tým, že by ho kritizovali rozhodcovia, ale naším osobným cítením. Aký bude? To je prekvapenie. Voľnú jazdu sme nemenili, pretože na ňu máme pozitívne ohlasy,“ objasnil Lukáš.

Do štartu ME majú mesiac. „Jasne, že človek na to myslí, obzvlášť, keď je Európa u nás doma. Nechcem dopredu hovoriť o umiestnení. Dôležitý bude výkon a osobná spokojnosť. Dnes je veľa dobrých párov, vrátili sa nejakí Rusi, prišli nové dvojice, takže konkurencia bude veľká. Každý sa zlepšuje, a preto nesmieme zaspať,“ dodal Csölley, ktorý sa teší už na vianočné sviatky.

„Bude to domáca klasika a určite si doprajem. O Federicu sa nebojím, lebo ona sa vie ovládať, čo sa týka jedla. Dám jej aj darček. Dúfam, že sa poteší. No a 27. decembra už začneme makať zase v Miláne,“ zdôraznil.

Na Vianoce sa teší aj Federica. „V Miláne sú krásne Vianoce. Samé ozdoby a svetlá. Užijem si to s mojou rodinou. V Taliansku zvykneme na Štedrý večer veľa jesť. Máme ryby, jahňacie mäso, ale to veľmi nemusím, rizoto či klasickú pastu. No a za tým nejaké koláčiky,“ povedala Federica.

 
Autor: Plis JEDEN DEŇ/iw 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Tanečníci Csölley - Testa s prekvapením: Veľká zmena pred ME
Plis JEDEN DEŇ/iw