VIDEO: Sirota pobláznila Bratislavu. Po životnej jazde ukončila kariéru

29. januára 2016, 14:30
Tip redakcii

Štvrtkovou voľnou jazdou na majstrovstvách Európy v Bratislave ukončil francúzsky krasokorčuliar Florent Amodio aktívnu súťažnú kariéru.

Florent Amadio si v Bratislave užil svoje poslednú jazdu v živote.

Florent Amadio si v Bratislave užil svoje poslednú jazdu v živote.

Autor: Facebook ME Kraso 2016

Dvadsaťpäťročný rodák z brazílskeho mesta Sobral za ňu dostal 162,68 bodu, v celkovom súčte s krátkym programom nazbieral na Slovensku 240,96 bodu. Skutočnosť, že na ME v Bratislave ukončí kariéru, oznámil už v roku 2015. "Je neuveriteľné, že moja posledná voľná jazda kariéry bola jedna z najlepších, akú som kedy zažil. Bolo neuveriteľné sa sústrediť, keď mi skoky vychádzali jeden za druhým. Nesmierne som si to užil,“ povedal Amodio.

Po poslednej jazde života Florent rozplakal svojho trénera Nazarova (od 5.15):

Florent Amodio počas šesťročnej profesionálnej kariéry získal tri medaily na ME - zlato vo švajčiarskom Berne 2011, striebro o dva roky neskôr v chorvátskom Záhrebe a bronz medzitým v Sheffielde 2012. "Celá moja kariéra bola krásna. Som rád, že som ju takto zakončil. Diváci boli úžasní, nemohol som si nepoplakať priamo na ľade,“ doplnil francúzsky reprezentant, ktorého si ako brazílsku sirotu aj so sestrou adoptovali francúzski manželia. Na MS skončil v minulosti piaty aj deviaty, na ZOH si pripísal 12. a 18. miesto.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
VIDEO: Sirota pobláznila Bratislavu. Po životnej jazde ukončila kariéru
SITA