VIDEO: Zlatý štvorkajak ako ho nepoznáte. Piruety na vode

16. novembra 2015, 16:00
Tip redakcii

„Piruety dokáže robiť každý, ale niektorým to ide lepšie ako nám. Na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní sa budú točiť len tí najlepší.“ Týmto heslom pozýva úspešný slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka na majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní v Bratislave.

Úspešný slovenský štvorkajak si vyskúšal na vode niečo netradičné.

Úspešný slovenský štvorkajak si vyskúšal na vode niečo netradičné.

Autor: Ecbratislava.sk

Krasokorčuliarsky sviatok na Slovensku sa naozaj originálne snažia podporiť aj chlapci z Komárna. Majstri sveta sa pri natáčaní videa snažili približne 20 minút „vykresliť“ na hladine piruetu. Chceli napodobniť otočky krasokorčuliarov na ľade, ale točiť vyše 10 metrov dlhú loď na mieste tak, aby ju neunášal prúd rieky, nebolo práve jednoduché.

Denis Myšák priznal, že krasokorčuliari to v porovnaní s kanoistami majú v niečom ťažšie: „Je lepšie padať do vody, ako na ľad. Zaujímavé sú piruety a  výskoky, musí to byť dosť ťažké.“

Musel pozerať Wittovú

„Pamätám si, že sme ako malí chlapci sledovali krasokorčuľovanie v televízii,“ prezradil potom Erik Vlček. Juraj Tarr mal doma sledovanie prenosov z krasokorčuľovania povinné. Dôvod? „Volala sa Katarína Wittová a na ňu som sa musel pozerať, lebo mama povedala, že toto sledujeme a hotovo,“ hovorí člen úspešnej K4. Tibor Linka, tak ako jeho kamaráti priznal, že je to pekný šport.

ISU majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní sa uskutočnia na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave od 27. do 31. januára 2016.

 
Autor: Pluska.sk/mtr 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
VIDEO: Zlatý štvorkajak ako ho nepoznáte. Piruety na vode
Pluska.sk/mtr