Mlátili ich ako žito

19. januára 2009, 17:25
Tip redakcii

Horúce hlavy priaznivcov hokejistov Zvolena a Banskej Bystrice museli po nedeľňajšom derby (2:1) chladiť esbéeska a policajné zložky. V tomto prípade však očividne zlyhala psychika usporiadateľov, ktorí mlátili svoje bystrické „obete“ ako zmyslov zbavení! (NA FOTOGRAFII -SPACIFIKOVALI ICH: Policajti i usporiadatelia mali plné ruky práce.)

Takmer do posledného miesta vypredaný zimný štadión vo Zvolene bol opäť dejiskom skvelého hokejového divadla. Zatienila ho však pozápasová bitka usporiadateľov s niektorými fanúšikmi Banskej Bystrice. Tí prišli pod Pustý hrad potúžení nielen alkoholom, ale i vyzbrojení delobuchmi či dymovnicami. Čiastočne sa tak zopakoval scenár z októbra minulého roka, keď bystrickí skalní pálili na tribúne zvolenskú vlajku. Vtedy však dopadli omnoho lepšie ako v poslednú nedeľu, keď si niektorých z nich zobrali na paškál domáci usporiadatelia. Tí ich mlátili hlava-nehlava. „Keď som videl zábery z tejto mely na internete, zostal som v šoku. Chcel som ísť na zápas so svojím 7-ročným synom, no napokon ďakujem Bohu, že som tam nešiel. Pýtam sa, kto dal právo usporiadateľom používať obušky a rad za radom kopať do bezbranných fanúšikov?“ rozhorčene reagoval jeden z bystrických priaznivcov.

  

 ODNIESOL SI TO: Bystrický fanúšik nemal kam ujsť.

Primeraný zásah?

Prezident zvolenského klubu Róbert Mráz si však nemyslí, že usporiadatelia zakročili neprimerane. „Bol to z ich strany adekvátny zákrok. Snažili sa spacifikovať hosťujúcich priaznivcov, ktorých správanie prekračovalo všetky normy. Robili si len svoju prácu. Na druhej strane je pravda, že policajné zložky mohli konať skôr a k takému razantnému zásahu nemuselo vôbec dôjsť,“ vysvetlil prezident Zvolenčanov.

 

 MELA: Ťažkoodenci zakročili až po zbesilom útoku usporiadateľov.

  

 
Autor: ANDREJ SMATANA, Foto: sita, tasr, infonet.tv 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Mlátili ich ako žito
ANDREJ SMATANA
Foto: sita
tasr
infonet.tv