Schiavoneová po famóznom obrate do semifinále

31. mája 2011, 16:49

Talianska tenistka Francesca Schiavoneová sa po skvelom obrate stala prvou semifinalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži.

Francesca Schiavoneová predviedla proti Pavľučenkovej fantastický obrat.

Obhajkyňa titulu prehrávala vo štvrťfinále ako nasadená päťka s Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou už 1:6 a 1:4, no podarilo sa jej otočiť nepriaznivý vývoj, keď druhý i tretí set vyhrala 7:5. V dueli o postup do finále nastúpi Schiavoneová vo štvrtok proti víťazke súboja medzi ďalšou Ruskou Svetlanou Kuznecovovou a domácou Francúzkou Marion Bartoliovou.

Pavľučenkovová na centrálnom dvorci Philippa Chatriera dlho predvádzala vynikajúci tenis, vďaka agresívnej hre neustále tlačila Schiavoneovú do defenzívy a bola blízko k životnému úspechu. Schiavoneová však potvrdila, že je obrovskou bojovníčkou. Začal jej fungovať jednoručný bekhend, dostala sa do tranzu a aj s prispením fanúšikov sa jej podarilo otočiť už takmer stratený zápas.

Devätnásťročná Pavľučenkovová doplatila na veľký počet nevynútených chýb, v zlomových momentoch sa u nej prejavili menšie skúsenosti z náročných grandslamových zápasov. V rozhodujúcom sete síce vyrovnala z 1:5 na 5:5, no koncovku nezvládla. Postup do štvrťfinále je však pre bývalú juniorskú svetovú jednotku najlepším výsledkom na podujatiach veľkej štvorky v seniorskej kategórii

ženy - dvojhra - štvrťfinále:
Francesca Schiavoneová (5-Tal.) - Anastasia Pavľučenkovová (15-Rus.) 1:6, 7:5, 7:5