Český pretekár Karel Abraham: Simoncelliho smrť mám stále pred očami

25. októbra 2011, 08:40
Tip redakcii

Český motocyklový pretekár Karel Abraham (21) videl nedeľňajšiu smrť Taliana Marka Simoncelliho (= 24) na VC Malajzie na vlastné oči. Pred hrôzostrašnou tragédiou totiž jazdil len pár metrov za ním. Pre české médiá prezradil, že doteraz sa z toho nevie spamätať.

Karel Abraham

Karel Abraham

Autor: profimedia.sk

Nebohý Simoncelli bol Abrahamov priateľ „Bol to super chlapík. Tie vlasy, úsmev... Práve v Malajzii vyhral pred tromi rokmi titul majstra sveta. Ešte päť hodín po pretekoch v boxoch oslavoval,“ zaspomínal si na kamaráta český pretekár, ktorý osudnú zrážku Taliana s jeho krajanom Rossim a Američanom Edwardsom videl na vlastné oči.

Viac čítajte tu:

Tragická nehoda v Sepangu>>>

„Odohralo sa to priamo predo mnou. Na ceste ležal Marco, všimol som si, že nemá prilbu. Bol to strašný pocit. Keď som sa dozvedel, že je mŕtvy, prebehol mi mráz po chrbte. Bol som z toho úplne mimo, mnoho ľudí v boxoch plakalo. On si to nezaslúžil...“ povedal Abraham. Rozmýšľa, že to zabalí Po vlaňajšom úmrtí Japonca Tomizavu na VC Japonska tak ide už o druhú tragickú nehodu na motocyklových pretekoch v krátkom čase.

„Nechápem to. Okrem toho ani jeden z nich neurobil také chyby, aby museli zomrieť,“ zamyslel sa Abraham, ktorý sa už začal pohrávať s myšlienkou, že s motorkami nadobro skončí.

 
Autor: PLUS Jeden deň/sma 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Český pretekár Karel Abraham: Simoncelliho smrť mám stále pred očami
PLUS Jeden deň/sma