Valentino Rossi: Kariéru neukončím!

24. októbra 2011, 19:54
Tip redakcii

Deväťnásobný majster sveta v pretekoch cestných motocyklov Valentino Rossi dementoval informácie, že po víkendovej tragickej nehode Marca Simoncelliho plánuje ukončiť aktívnu športovú kariéru. Hviezdny Talian to uviedol len deň potom, čo na Veľkej cene Malajzie v súťaži MotoGP zahynul jeho mladší krajan.

Ilustračná fotografia

Ilustračná fotografia

Autor: TASR

K fatálnej nehode 24-ročného jazdca tímu Honda Simoncelliho došlo na  okruhu v Sepangu v jedenástej zákrute druhého kola, keď zrazu nezvládol riadenie a vošiel do dráhy Rossimu a Američanovi Colinovi Edwardsovi. Okamžite po kontakte s motocyklami prišiel Simoncelli o prilbu, nejavil známky života a zraneniam, nezlučiteľným so životom podľahol v  nemocnici. Z motocykla po kolízii spadol aj Rossi, ale nič vážne sa mu nestalo. Predposledné podujatie v sezóne MS už ďalej nepokračovalo, organizátori preteky zrušili.

"Sic (Simoncelli) bol pre mňa ako mladší brat. Veľmi kvalitný súper na trati, nesmierne príjemný spoločník v normálnom živote. Bude mi veľmi chýbať," napísal Rossi na  sociálnej sieti. Jeho bývalý manažér v stajni Yamaha Davide Brivio však poprel, že by 32-ročný Rossi skončil so súťažnými pretekmi.

"Veľa ľudí hovorí o tom, že Vale prestane pretekať. Je to absolútny nezmysel a je mi ľúto, že to vôbec musím vysvetľovať," napísal Brivio.

K nešťastnej udalosti v Sepangu došlo len týždeň po tom, čo pri hromadnej havárii, do ktorej sa zapojilo 15 monopostov, zahynul na pretekoch IndyCar v Las Vegas britský pilot Dan Wheldon. Vedenie pretekov MotoGP už začalo vyšetrovať okolnosti Simoncelliho tragickej nehody, ale zatiaľ oficiálnu verziu nezverejnilo.
  

 
Autor: TASR



 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Valentino Rossi: Kariéru neukončím!
TASR