Homola víťaz strednej Európy v motosporte

18. novembra 2011, 15:23
Tip redakcii

Sedemnásťročný slovenský automobilový jazdec Matej Homola vo farbách tímu Homola Motorsport na vozidle Alfa Romeo 156 GTO sa v konkurencii 56 účastníkov z 10 krajín strednej Európy stal celkovým víťazom seriálu FIA Zóny strednej Európy (FIA CEZ) v pretekoch automobilov na okruhu.

Ilustračný obrázok

Ilustračný obrázok

Autor: Martin Domok

Bola to jeho premiérová sezóna na okruhoch medzi seniormi a hneď po jej skončení sa môže popýšiť trojicou cenných trofejí - je čerstvým majstrom FIA Zóny strednej Európy, úradujúcim medzinárodným majstrom SR a  republikovým šampiónom. Z tohtoročného pôvodného 21-dielneho seriálu FIA CEZ v pretekoch automobilov na okruhu sa nakoniec uskutočnilo iba 19 podujatí, z toho desať súťaží bolo súčasťou majstrovstiev Slovenska.

"Som veľmi šťastný, čo sa nám podarilo hneď v prvej okruhovej sezóne. Nehovoriac o tom, že som vôbec nečakal také dobré výsledky v domácom šampionáte a už vôbec nie, že sa stanem majstrom FIA Zóny strednej Európy. Rád by som poďakoval všetkým, ktorí sa na tomto úspechu podieľali. Už sa nevieme dočkať 17. decembra 2011, kedy s ďalšími slovenskými automobilovými reprezentantmi preberieme v Sarajeve titul majstra FIA Zóny strednej Európy," povedal Matej Homola na margo svojho nečakaného triumfu.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Homola víťaz strednej Európy v motosporte
SITA