Najrýchlejšie Ferrari skončilo v jazere

17. septembra 2011, 10:56
Tip redakcii

Zahid Rana šoféroval svoje milované Ferrari Enzo XX na pretekoch v Kanade. Neuveriteľných 400 koní pod kapotou však skrotiť nedokázal a skončil v jazere.

Ferrari Enzo XX skončilo na pretekoch v Kanade v jazere.

Ferrari Enzo XX skončilo na pretekoch v Kanade v jazere.

Autor: Profimedia.sk

Za svojho super rýchleho tátoša dal vyše milióna eur. Predavač luxusných áut z kanadského Calgary Zahir Rana nemá problém s peniazmi a čo sa mu páči, to si aj kúpi. Niektoré hračky sú však nebezpečné a iba zázrakom sa Zahirovi a jeho kopilotovi Rolandovi Linderovi počas nehody nič vážne nestalo.

Pekelne rýchle

Skôr, ako sa ich športiak vykúpal v slanom jazere, spravili na ceste otočku o 180 stupňov. „To auto milujem, ale predsa len, je to iba auto,“ konštatoval po nehode Zahir. Pochopil, že čím väčšia rýchlosť, tým je aj väčšie riziko nehody. Jeho auto však podľa samotného majiteľa utrpelo len minimálne škody a dá ho rýchlo opäť do poriadku tak, aby čo najskôr jazdilo. „Asi ho dám aj trochu upraviť, aby bolo ešte o čosi rýchlejšie,“ dodal Zahir, ktorý si zrejme nedá pokoj a osud bude aj naďalej pokúšať.

Ferrarri Enzo je najextrémnejšie vyrábané auto, ktorých je na svete zhruba 400 kusov. V garáži ho má napríklad Ralph Lauren, Eric Clapton, alebo Nick Mason. Rana je majiteľom jedinečného kusu s označením FXX a do parády si ho vzal nemecký expert na úpravu áut. Pod kapotou má motor s objemom 6,3 litra. Z nuly na sto sa dostane za 3,2 sekundy a šokujúca je aj jeho maximálna rýchlosť, až 385 kilometrov za hodinu.

Preteky Targa, na ktorých Zahor rozbil svoje Enzo prebiehajú v Novom Foundlande vždy v polovici septembra a konajú sa na uzavretých cestách. Je dlhý vyše 2200 kilometrov a zúčastňujú sa na ňom jazdci z celého sveta.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Najrýchlejšie Ferrari skončilo v jazere
Plus JEDEN DEŇ