Toto je slovenský Rossi

18. júna 2011, 11:35
Tip redakcii

Po pár týždňoch, čo osedlal pretekársky motocykel, vyhral prestížne preteky šampionátu Alpe Adria na Hungaroringu. Jazdí iba tri roky a len pred rokom mal osemnásť. Reč je o motocyklistovi Lukášovi Jasenskom (19), ktorý by mal byť naším želiezkom v ohni na Veľkej cene Slovenskej republiky v Orechovej Potôni (18. – 19. 6.) na okruhu Slovakiaring.

Jasenský si verí aj na
domácom šampionáte.

Jasenský si verí aj na domácom šampionáte.

Autor: Archív

Vďaka jeho talentu ho motoristickí fajnšmekri volajú slovenský Rossi. Hoci jazdí Lukáš na pretekárskom motocykli len tretí rok, získal rešpekt u oveľa starších a skúsenejších jazdcov.

„Vstup do sezóny som mal výborný. V prvom podujatí na Hungaroringu som zvíťazil nielen v kvalifikácii, ale aj v pretekoch. Druhé podujatie som absolvoval na Masarykovom okruhu v Brne, kde som opäť zvíťazil v kvalifikácii a v pretekoch skončil tesne na druhom mieste,“ prezradil nám mladý pretekár.

Na rovinkách lietal

Darí sa mu aj v celkovom hodnotení.„V šampionáte Alpe Adria mi patrí prvé miesto a verím, že dobré výsledky potvrdím aj na Slovakiaringu. Kvalifikácia dopadla dobre, čo je dobrá predzvesť pred nedeľňajšími pretekmi,“ prezradil Lukáš, ktorému veru guráž nechýba. Na rovinkách okruhu Slovakiaring doslova letel. Jeho ručička na tachometri pod 260 km/h neklesla.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/šat 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Toto je slovenský Rossi
Plus JEDEN DEŇ/šat