Tragické preteky amatérov: Zomrel 34-ročný jazdec!

20. júna 2011, 09:59
aktualizované 20. júna 2011, 15:15
Tip redakcii

Malo ísť o oslavu automobilového športu, víkendové preteky amatérov do vrchu Tatra Donau Cup 2011 ale priniesli obrovskú tragédiu. V nedeľu tu pri nehode zahynul jeden z jazdcov Miroslav Kmeť (†34).

Miroslav Kmeť.

Miroslav Kmeť.

Autor: autosportfoto.sk (screenshot)

Nedeľa sa do kroniky slovenského motošportu zapísala čiernym písmom. Pre Miroslava Kmeťa sa medzinárodné automobilové preteky skončili tragicky, keď svoju jazdu zakončil smrteľnou haváriou. K nehode prišlo v smere od obce Vyšné Repaše na obec Úloža, kde sa pre 34-ročného pretekára stala osudnou jedna zo zákrut.

Mladý pretekár mal obrovskú smolu v tom, že na svojom Subaru Impreza STi nezvládol poslednú jazdu pred cieľom. V jednej zo zákrut narazil do stromu, pričom po náraze začalo jeho auto okamžite horieť. Na miesto nehody dorazila po chvíli aj sanitka, lekári však už mohli iba konštatovať smrť. "Vodič utrpel rozsiahle poranenia viacerých oblastí tela, ktorým následne podľahol," povedala policajná hovorkyňa Jana Karnišová. 

Jeho smrť šokovala všetkých účastníkov pretekov i fanúšikov. Svedčí o tom množstvo komentárov, ktoré zanechali ľudia na oficiálnej stránke podujatia. „Úprimnú sústrasť celej rodine, na takúto tragédiu sú slabé všetky slová,“ znie iba jeden z mnohých sústrastných prianí, ktorý zanechal užívateľ s menom tomko.

Škoda na vozidle bola podľa polície vyčíslená na 33-tisíc eur.

ZDROJ: Polícia

 
Autor: pluska.sk, mz 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Tragické preteky amatérov: Zomrel 34-ročný jazdec!
pluska.sk
mz