Jakeš na Dakar 2012 vo farbách vlastného tímu

11. apríla 2011, 16:42
Tip redakcii

Slovenský motocyklový pretekár Ivan Jakeš sa zúčastní na budúcoročnej edícii prestížneho púštneho dobrodružstva Rely Dakar vo farbách vlastného tímu.

Ivan Jakeš.

Ivan Jakeš.

Autor: TASR

„Sponzorské zmluvy sú podpísané, môžem potvrdiť založenie vlastného tímu, ešte ale nepoznám jeho presný názov, je to otázka najbližších dní,“ povedal  37-ročný Ivan Jakeš, ktorý na spomenutej etapovej súťaži v roku 2011 štartoval ako jazdec českého tímu KM Racing, a pokračoval: „Som veľmi rád, prvýkrát sa mi podarilo vyriešiť otázku tímu s dostatočným časovým predstihom. Konečne môžem pol roka pracovať na tom, aby všetko fungovalo a bolo dobre pripravené. V tejto chvíli je rozpočet pokrytý na 70%."

Podrobnosti v súvislosti s novou stajňou bude Ivan Jakeš prezentovať 1. mája na tlačovej konferencii v Myjave, o niektorých záležitostiach ale informoval už v pondelok. „Stajňa bude pravdepodobne pozostávať z dvoch jazdcov a štyroch členov realizačného tímu. Meno druhého jazdca teraz nechcem špecifikovať, veľa závisí od rôznych vecí, ktoré sú ešte v štádiu riešenia. Generálnymi partnermi bude spoločnosť NAD - RESS Senica a. s. a AZ Auto Piešťany."

Ivan Jakeš, ktorý sa v roku 2011 v počte štartov Slováka na Dakare vyrovnal Jaroslavovi Katriňákovi (obaja majú momentálne na konte po štyri štarty, pozn.), odstúpil v 10. etape 33. ročníka spomenutého podujatia pre zadretý motor. Jakeš v tom čase jazdil už so zlomenou kľúčnou kosťou. „Až do 15. mája nemôžem jazdiť na motorke, ani zaťažovať zranenú ruku. Na prelome júna a júla by som sa ale chcel postaviť na štart prvého podujatia pod značkou vlastného tímu,“ uzavrel I. Jakeš.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Jakeš na Dakar 2012 vo farbách vlastného tímu
SITA