Z lyžiarskeho skokana Malysza bude jazdec Rely Dakar

21. apríla 2011, 13:31
Tip redakcii

Jedným z jazdcov RMF Caroline Team na budúcoročnej Rely Dakar by mal byť bývalý skvelý skokan na lyžiach Poliak Adam Malysz. Vo štvrtok to vedenie tímu oznámilo na tlačovej konferencii vo Varšave.

Legendárny poľský skokan na lyžiach Adam Malysz vymení lyže sa rýchle kolesá.

Legendárny poľský skokan na lyžiach Adam Malysz vymení lyže sa rýchle kolesá.

Autor: TASR

„Milióny Poliakov ho velebia. Všetci si myslia, že ho poznajú. Ale až teraz prídu na to, kým je v skutočnosti,“ znie leitmotív RMF Caroline Team-u ohlasujúceho príchod Malysza. Ten by mal byť spolujazdcom viacnásobného účastníka tejto prestížnej rely Rafala Martona vo voze Porsche Cayenne. „Je to môj dávny sen, ktorý si teraz môžem splniť,“ povedal Adam Malysz. Prvý test v pozícii spolujazdca ho čaká v júni na pretekoch Drezno - Vroclav.

Štvornásobný majster sveta a majiteľ rovnakého počtu krištáľových glóbusov za celkové prvenstvo v seriáli pretekov Svetového pohára si nekladie žiadne konkrétne športové ciele. „Ja si naozaj chcem iba splniť sen. Cieľ je prejsť celú Rely Dakar. Budú to dva ťažké súboje - s traťou aj sebou samým,“ dodal 33-ročný Adam Malysz, ktorý sa koncom marca definitívne rozlúčil s kariérou skokana na lyžiach.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Z lyžiarskeho skokana Malysza bude jazdec Rely Dakar
SITA