Rely Dakar: Tieklo šampanské, hruška i slzy

19. januára 2011, 06:30
Tip redakcii

Kým sa jeden smial, druhý od zlosti päste stískal. Reč je o slovenských motocyklových dobrodruhoch Radkovi Matoškovi (39) a Štefanovi Svitkovi (27), ktorí včera po dobrodružstve v Južnej Amerike na prestížnych pretekoch Rely Dakar dorazili domov.

Sklamaného
Štefana Svitka
vítala vo
Schwechate
priateľka.

Sklamaného Štefana Svitka vítala vo Schwechate priateľka.

Autor: MICHAL SMRČOK

Emotívny návrat oboch jazdcov umocnilo zvítanie sa s najbližšou rodinou už na letisku vo Viedni, kde sa tisli niektorým aj slzy do očí. Najmä priateľke a mamine smutného hrdinu Rely Dakar Svitka, ktorý musel v 8. etape odstúpiť z pretekov.

„Ten neúspech som sa snažila Štefanovi osladiť. Pripravila som mu tortu s podobizňou ojnice – časti motora, ktorá môjho syna zradila,“ prezradila nám mama Štefana Svitka. A tá veru vie, čo jej syna vždy postaví na nohy. Vďaka jej sušeným slivkám Štefan v pohode prežil takmer šesťhodinové čakanie na rozpálenom slnku, keď mu vypovedala motorka. „Aj veru ešte stále to poriadne človeka hnevá.“

Suvenírom piesok z púšte

Veselšie bolo v tábore Matošku, ktorému sa už na letisku vrhol do náručia jeho syn. Následne buchlo šampanské a fanklub z Považskej Bystrice ospieval svojho hrdinu. „Najprv vypijeme zlatý mok, a potom dáme našu osvedčenú domácu hrušku. Cestou domov bude veselo, a to najväčšie prekvapko Radka iba čaká. Bude to veľkolepá oslava, ktorú zakončíme ohňostrojom. Sme nesmierne šťastní, že Radek dokázal, že v Považskej Bystrici sme tvrdí chlapi, ktorých nejaký Dakar nezlomí,“ prezradil jeden z fanúšikov. Matoškovi sa iba ako štvrtému Slovákovi v našej histórii podarilo doraziť do cieľa prestížnych pretekov.

„Ešte predtým, ako to oslávime, pôjdem najprv vystískať moju manželku a dcérku domov,“ dodal Matoška, ktorý svojim najbližším doniesol okrem seba aj fľašu krutého piesku z dún púšte Atakama a špeciálny argentínsky životobudič.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ šat 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Rely Dakar: Tieklo šampanské, hruška i slzy
Plus JEDEN DEŇ/ šat