Víťazom Rely Veľkej Británie Fín Latvala, Loeb vypadol

13. novembra 2011, 11:11
aktualizované 13. novembra 2011, 15:00
Tip redakcii

Víťazstvo na Rely Veľkej Británie si vybojoval Fín Jari-Matti Latvala na automobile Ford Fiesta RS WRC, ktorý bol najrýchlejší v jedenástich z dovedna 23 rýchlostných skúšok. Francúz Sébastien Loeb, ktorý získal titul majstra sveta už v piatok, pre haváriu odstúpil.

Loeb figuroval po sobote na 2. mieste britskej rely.

Loeb figuroval po sobote na 2. mieste britskej rely.

Autor: profimedia.sk

Víťazom sa stal Fín Jari-Matti Latvala na automobile Ford Fiesta RS WRC, ktorý bol najrýchlejší v jedenástich z dovedna 23 rýchlostných skúšok.

"Je to krásny pocit. Celá sezóna bola náročná a dosť frustrujúca. Dnes sa nám podarilo to, čo sme potrebovali," uviedol na margo svojho premiérového víťazstva v sezóne Latvala.

Ďalšie dve priečky na stupni víťazov patrili reprezentantom Nórska. Druhý skončil s odstupom 3:42,9 min Mads Östberg a tretí bol Henning Solberg, ktorý zaostal už o 7:05,1 min.

Sébastien Loeb mal smolu, titul však získal

Osemnásobný svetový šampión odstúpil z  pretekov v nedeľu ráno po havárii.

Loeb figuroval po sobote na 2. mieste za Jarim-Mattim Latvalom z Fínska, na ktorého pred záverečným súťažným dňom strácal 6,1 sekundy.

V nedeľu však na svojom Citroëne havaroval medzi dvoma rýchlostnými skúškami, keď prišiel do kontaktu s  automobilom, ktorý išiel po zlej strane cesty.

Loeb aj so spolujazdcom Danielom Elenom vyviazli z nehody bez zranenia, ale v súťaži už ďalej nepokračovali.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Víťazom Rely Veľkej Británie Fín Latvala, Loeb vypadol
SITA