Kubica utrpel pri havárii vážne zranenia, jeho kariéra je ohrozená

06. februára 2011, 12:58
aktualizované 06. februára 2011, 22:39
Tip redakcii

Hrôza. Už raz skončilo jeho auto na šrot. Vtedy však poľský jazdec stajne F1 Lotus Renault Robert Kubica (26) utrpel len otras mozgu a mal vytknutý členok. Včera sa mu však stalo osudným rely v Taliansku. Po náraze do kostola na Škode Fabia S 2000 bol vo vážnom stave, mal mnohopočetné zlomeniny končatín a hrozila mu amputácia ruky.

Prvé foto
zraneného Poliaka.

Prvé foto zraneného Poliaka.

Autor: sportmediaset.it

Preteky v rely sú veľkou vášňou Roberta Kubicu, ôsmeho najlepšieho pilota z vlaňajšej sezóny F1. Aj preto sa včera postavil na štart Rallye Ronde di Andora na aute Škode Fabia S 2000. Už po 4,5 kilometra však Kubica dojazdil, keď mal vážnu nehodu.

Stalo sa to okolo deviatej hodiny ráno a napriek vážnym zraneniam bol Poliak údajne pri vedomí. Z auta ho však násilím vyberali viac ako hodinu a vrtuľník ho previezol do nemocnice Pietra Ligura pri Janove. Jeho spolujazdec Jakub Gerber vyviazol pritom bez zranenia. „Ani som si poriadne nevšimol, kedy sme dostali šmyk. Bolo to pri jednej zo zákrut. Potom som videl, ako si Robert drží ruku a vzápätí upadol do bezvedomia,“ opísal neskôr celú situáciu Gerber, ktorý bol sám v šoku. Kubicov stav bol vážny, ale našťastie bol mimo ohrozenia života. Mal však mnohopočetné zlomeniny končatín a okamžite ho operovali.

Museli volať špecialistu

Poliakovi hrozila amputácia pravej ruky a k operácii museli pozvať špecialistu, chirurga na jemnú mechaniku rúk Igora Rossella. Zákrok trval dlhé hodiny. „Amputácia mu už teraz nehrozí. Chirurgovia sa snažia obnoviť mu funkčnosť ruky. Robert je silný, určite to zvládne,“ povedal pre stanicu Sky Italia Kubicov manažér Daniele Morelli.

Kariéra vo hviezdach

Minulý týždeň absolvoval Kubica v tíme F1 Lotus Renault predsezónne testy vo Valencii. Už teraz je však isté, že Poliak si po vážnej nehode do monopostu tak skoro nesadne a otázna je aj jeho ďalšia kariéra.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/mr, video: YouTube 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Kubica utrpel pri havárii vážne zranenia, jeho kariéra je ohrozená
Plus JEDEN DEŇ/mr
video: YouTube