Milovníci rely sa v sobotu zišli v Prahe

06. decembra 2010, 08:58
Tip redakcii

Hlavné mesto našich severozápadných susedov sa v sobotu stalo centrom fanúšikov rely. Na programe bolo totiž tradičné podujatie pod názvom TipCars Pražský Rallysprint. A veru bolo na čo pozerať.

Praha sa v sobotu stala centrom všetkých milovníkov rely na Slovensku a v Česku.

Praha sa v sobotu stala centrom všetkých milovníkov rely na Slovensku a v Česku.

Autor: pluska.sk

Pražský Rallysprint sa aj v tomto roku stal predposledným podujatím rally sezóny v Česku. Jeho šestnásty ročník bol mimoriadne náročný pre každého jedného z šesťdesiatich súťažiacich, najmä pre množstvo snehu a extrémne nízke teploty.

Slovenský tím v, ktorom hral prím Švéd Per Gunnar Andersson, dvojnásobný majster sveta medzi Juniorm, pútal pozornosť od samého začiatku. Svoje kvality ukázal už v prvej, divácky atraktívnej rýchlostnej skúške, ktorú jednoznačne vyhral. Nakoniec sa však musel uspokojiť s tretím miestom, keď skončil tesne za dvojicou vozidiel Škoda Fabia špecifikácie WR.

Spokojnosť s výkonom švédskeho jazdca vyjadril aj manažér tímu Ľubomír Kleman : „Súťaž bola veľmi pekná. Všade kopa snehu a poriadny mráz. Na štarte sa zišla šesťdesiatka posádok, z ktorých bolo osem vozidiel špecifikácie WRC proti ktorým je ťažké s S2000-kou bojovať. Navyše Per Gunnar hneď ráno nie celkom správne zvolil pneumatiky. Neskôr to už bolo dobré a darilo sa mu stratu stiahnuť. Ja osobne som veľmi spokojný s výkonom našej posádky.“

 
Autor: pluska.sk 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Milovníci rely sa v sobotu zišli v Prahe
pluska.sk