Motocyklista Svitko má už vlastné tímové oblečenie!

26. decembra 2011, 10:43
Tip redakcii

Do štartu Rely Dakar 2012 ostáva len niekoľko dní. Na pretekársku divočinu je už pripravený aj motocyklista Štefan Svitko (29), ktorý bude tentokrát pretekať vo farbách Oraving-SLOVNAFT tímu. Už v závere novembra sa vo francúzskom prístave Le Havre uskutočnilo odovzdanie kompletného vybavenia väčšiny Dakar tímov, ktoré sa po nalodení v predstihu pred posádkami plavilo k brehom Južnej Ameriky.

Štefan Svitko bude pretekať vo farbách Oraving-SLOVNAFT tímu.

Štefan Svitko bude pretekať vo farbách Oraving-SLOVNAFT tímu.

Autor: Archív

Svitkov nový tím vypravil na cestu špeciálne upravené sprievodné vozidlo, motocykel KTM 450 i potrebné náhradné diely a technické vybavenie. Tesne pred odletom do Južnej Ameriky si Štefan Svitko prevzal aj doplnkovú výbavu, ktorá je určená špeciálne na náročné dobrodružstvo - kompletné oblečenie pre seba a svoj tím.

Na Rely už tretí raz Rely Dakar 2012 bude pre Štefana Svitka už jeho tretím vystúpením. Ako prvý reprezentant Slovenska dokončil edíciu 2010 hneď pri svojej premiére. Obsadil vynikajúce 13. miesto a získal prestížne ocenenie "Najlepší nováčik Rely Dakar 2010“.

Aj počas uplynulého ročníka súťaže zabojoval, ale technické problémy ho prinútili ukončiť ju po 8. etape. Štefana Svitka bude tretí rok po sebe na Dakare sprevádzať skúsený mechanik František Hostinský a jeho tím tento rok po prvý raz doplní kondičný tréner Ivan Malárik, s ktorým Štefan už dlhšiu dobu pracuje na fyzickej a psychickej príprave.

 
Autor: Pluska.sk/leo 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Motocyklista Svitko má už vlastné tímové oblečenie!
Pluska.sk/leo