FOTO: Svitko ako Hviezdoslav. Takto vítali hrdinu doma vo Vyšnom Kubíne

21. januára 2016, 18:00
Tip redakcii

Veľkolepý ohňostroj, transparenty a pečené prasiatko! Rodina a priatelia z Vyšného Kubína pripravili pre Štefana Svitka (33) poriadnu uvítaciu šou.

Štefana Svitka s rodinou  privítali doma obrovskou tortou.

Štefana Svitka s rodinou privítali doma obrovskou tortou.

Autor: TASR

Oslavy po každom úspešnom návrate z Rely Dakar bývajú u Svitkovcov vo veľkom štýle. Ešte vlani šampus búchal v ich dome. Tentoraz sa rodina rozhodla pre obecný kultúrny dom, pred ktorým ho čakala viac ako stovka nadšencov. Starostka Viera Juráková ho privítala chlebom a symbolicky nie soľou, ale pieskom.

„Dostávaš od nás chlieb s pieskom, lebo si si ho málo užil. Zhrnula som ho dnes na letisku, keď ti vypadol z kolies tvojej motorky,“ zažartovala starostka. Domáci mu podávali ruky, vítali ho s transparentom a pokrikom Svitgooo. Nato odštartoval veľkolepý ohňostroj, ktorý vraj prekonal aj ten novoročný.

 
Svitko dosiahol životný výsledok, na Dakare skončil celkovo druhý.
FOTO: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

„Je tu viac ľudí ako vlani, keď som bol piaty. Som šťastný, že ich toľko prišlo a držali mi palce,“ radoval sa druhý muž celkového poradia na Dakare. Najviac sa teší na to, že sa po náročných pretekoch poriadne vyspí. Fanúšikovia sa od Štefana neodlepili ani v sále kultúrneho domu. Všetci sa s ním fotili, tľapkali ho pyšne po ramene a vyhadzovali do vzduchu.

Domáci k nemu naťahovali pohár, keď rozlieval šampanské a zapaľoval sviečky na torte, z ktorej sa ušlo každému. Kubínčania oslávili so Svitkom jeho úspech pri guláši a pečenom prasiatku. Radosť nemala konca. Privítať dakarského hrdinu prišli aj jeho krstňatá Nelka (5) a Martinko (7), ktorí sa obliekli do trička s jeho menom.

„Keď budem veľký, budem ako krstný. Zatiaľ sa vozím na štvorkolke, ale už som si s ním vyšiel aj na motorke,“ povedal pyšne Martinko. Hoci je Svitko hrdý rodák zo Žaškova, vo Vyšnom Kubíne, kde si s manželkou postavil dom, ho už považujú za svojho. „Áno, máme Hviezdoslava, ale pribudol k nemu Svitko. Každému návštevníkovi, ktorý k nám príde, to rada rozprávam,“ hrdí sa starostka.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Miroslava Dírerová 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
FOTO: Svitko ako Hviezdoslav. Takto vítali hrdinu doma vo Vyšnom Kubíne
Plus JEDEN DEŇ/Miroslava Dírerová