Tragédia! Na spomienkových pretekoch na Simoncelliho zahynul Talian Romboni

30. novembra 2013, 22:08

Štyridsaťpäťročný Doriano Romboni prišiel tragicky o život počas pretekov, ktoré boli spomienkou na iné nešťastie - konkrétne na smrť Marca Simoncelliho spred dvoch rokov.

Doriano Romboni sa už na motorku neposadí.

Autor: twitter - print screen

Tragická nehoda sa stala počas motocyklových pretekov na počesť úmrtia Marca Simoncelliho, ktorý zahynul pri havárii na Veľkej cene Malajzie v roku 2011.

Taliansky jazdec Doriano Romboni po páde z motocykla utrpel po náraze ďalších dvoch motoriek ťažké zranenia, ktorým napriek rýchlemu prevozu vrtuľníkom do nemocnice v Latine podľahol.

Podľa informácie talianskej agentúry ANSA bol v sedle jedného z motocyklov, ktoré sa nedokázali Rombonimu vyhnúť, aj Valentino Rossi. Taliansky jazdec bol pred vyše dvomi rokmi zainteresovaný aj do úmrtia Simoncelliho.

Štyridsaťpäťročný Romboni súťažil v rokoch 1996-97 v bývalej kategórii do 500 cm3 a bol víťazom pretekov majstrovstiev sveta v kategóriách do 125 a 250 cm3.