MS v hokeji 2016 - Američania gólostroj nepredviedli: Talianov zdolali v tréningovom tempe | Pluska.sk

Američania gólostroj nepredviedli: Talianov zdolali v tréningovom tempe

10. mája 2017, 16:00

Hokejisti USA si v A-skupine MS v Kolíne pripísali vo svojom štvrtom zápase tretie víťazstvo za sebou, so súperom z Talianska si v stredu bez väčších problémov poradili 3:0. Američania sa v zápase presadili v rovnovážnom počte, ale aj v presilovke i oslabení.

Talianom patrí v "áčku" so ziskom jedného bodu naďalej 8. pozícia, piaty zápas na šampionáte odohrajú v piatok, keď o 16.15 h vyzvú Švédov. Zatiaľ deväťbodoví Američania nastúpia o deň neskôr proti Lotyšsku (12.15).

Začiatok online prenosu:
10. 05. 2017, 16:15

USA 3 : 0 ITA

1:0, 2:0, 0:0
LANXESS Arena

Štatistiky:

Góly a asistencie: 6. B. Nelson, 26. B. Nelson (D. Larkin), 28. Lee (J. Gaudreau, D. Larkin). Rozhodca: Hribik (CZE), Linde (SWE) – Lazarev (RUS), Malmqvist (SWE).

Súpiska USA:

Súpiska ITA:

Obnoviť

Americká hokejová reprezentácia tretíkrát v rade zabodovala naplno a necháva zabudnúť na úvodnú prehru s Nemeckom. Zámorský výber dnes ovládol duel s Taliansko v tréningovom tempe a triumfoval 3:0. Dvakrát sa presadil Brock Nelson a jeden presný zásah pridal Anders Lee.

Najlepší hráči zápasu: Brock Nelson (USA) – Luca Zanatta (Taliansko).

Strely na bránu: 32 – 9.

Koniec zápasu.

59:23

Američania sa v závere duelu snažia ešte upraviť skóre, ale Taliani pozorne bránia a už nechcú inkasovať.

58:50

Anders Bjork vypálil priklepom spomedzi kruhov a Andreas Bernard jeho pokus neudržal. Andrew Copp sa však nedostal k dorážke.

58:15

Noah Hanifin vystrelil od modrej čiary a jeho pokus nechtiac tečoval jeden z talianskych hokejistov. Takmer si strelil vlastný gól.

57:26

Zámorský výber sa usadil v útočnom pásme, ale puk ťahá iba po rohoch klziska, odkiaľ Talianom nehrozí nebezpečenstvo.

56:45

Posledná tretina dnešného zápasu je najmenej atraktívna v doterajšom priebehu kolínskej skupiny. Američania dokráčajú k trom bodom.

56:13

Andrew Copp mohol ísť do rýchleho brejku, ale namiesto koncovky zvolil kľučku smerom od brány.

55:10

Luca Zanatta vystrelil príklepom od modrej čiary, ale puk letel ďaleko od americkej brány.

54:23

Taliansko vyslalo na Howarda dve strely v tretej tretine. Dokopy čelil americký gólman iba siedmim pokusom súpera.

53:42

Nasleduje posledná reklamná prestávka dnešného zápasu. Po krátkej úprave ľadovej plochy sa odohrá záverečných šesť minút.

52:54

Taliani dnes určite nebudú bodovať a o záchranu musia zabojovať v ďalších dueloch. Ešte ich čakajú Švédi, Nemci a Dáni.

52:10

Connor Murphy kvalitne vypálil od modrej čiary. Jeho príklep stlmila až lapačka talianskeho brankára.

50:57

Zápas sa už len dohráva, ale čas plynie rýchlo, pretože vidíme minimum prerušení.

50:15

Američania zakombinovali takmer do prázdnej brány. Christian Dvorak stál pred odkrytou sieťou, ale nedokázal usmerniť puk správnym smerom.

49:35

Clayton Keller ostal voľný medzi kruhmi, vystrelil švihom, ale puk poslal vysoko nad taliansku bránu.

48:13

Jacob Trouba nahadzoval puk od modrej čiary, ale ten sa nedostal k bráne, pretože ho Taliani zachytili.

47:31

Giulio Scandella prebral prihrávku na modrej čiare a mohol pokračovať smerom na bránu. Zastavil ho však ofsajd.

47:05

Američania takisto nie sú príliš strelecky aktívni a radšej iba kontrolujú puk na hokejkách. Bernarda ohrozili len dvakrát.

46:24

Taliansky tím sporadicky navštevuje útočné pásmo, ale tam nedokáže nič vymyslieť. V tretej tretine zatiaľ nevystrelil do priestoru brány.

45:42

Clayton Keller posielal krížnu prihrávku naprieč celým pásmom na voľného spoluhráča, no talianska defenzíva jeho úmysel vystihla.

44:50

Taliani hrali včera vyrovnaný duel s Lotyšskom, no náročný program dvoch zápasov za dva dni sa na nich v závere podpisuje.

43:41

Američania naďalej kontrolujú vývoj zápasu. Talianom dovolili v doterajšom priebehu iba päť striel na bránu Jimmyho Howarda.

43:05

Anders Bjork nebezpečne tečoval strelu od modrej čiary tesne pred talianskou bránou. Puk letel vedľa.

42:12

Na opačnom konci klziska mohol zakončovať z pravého krídla Christian Dvorak, ale jeden z talianskych hokejistov jeho strelu zblokoval.

41:40

Diego Kostner skúsil strelu švihom z pravého krídla. Puk poslal do bezpečnej vzdialenosti od americkej brány.

41:28

Úvod záverečného dejstva neprináša nič zaujímavé. Pre hráčov aj divákov je to miestami zbytočné trápenie, ktoré budú ešte musieť vydržať.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Strely na bránu: 23 – 5.

Americkí hokejisti naďalej kraľovali ľadovej ploche a Talianov pohodlne držali na dištanc. V tréningovom tempe dokázali pridať ďalšie dva góly, keď sa presadil v oslabení Brock Nelson a v presilovke skóroval Anders Lee.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:35

Americký tlak bol prerušený, pretože puk opustil hraciu plochu. Nasleduje však vhadzovanie pred Andreasom Bernardom.

39:01

Taliani konečne získali puk do svojej moci a mohli vystriedať. Ich snaha však skončila v strednom pásme.

38:18

Američania súpera zatlačili ako počas presilovky. Už viac ako minútu točia Talianov v pásme, ale chýba im presnosť v zakončení.

37:05

Noah Hanifin zakončoval z osi klziska, mal dostatok času na to, aby namieril, no jeho strelu zblokovala talianska defenzíva.

36:32

Dylan Larkin skúsil nahodiť puk z pravého krídla pred bránu, ale tam nemal dostatočnú podporu spoluhráčov.

35:56

Clayton Keller nebezpečne tečoval puk pred talianskou bránou, ale ten smeroval tesne vedľa.

35:10

Po skončení oslabenia zaútočil na pravom krídle Armin Helfer, posunul puk pred bránu Antonovi Bernardovi, ale ten sa pred Howardom nedokázal dobre zorientovať.

35:02

Zámorský výber celé dve minúty strávil v útočnom pásme, no zbytočne váhal s koncovkou. Namiesto streľby volil iba prihrávky.

33:59

Američania dlho kombinovali, ale vôbec nestrieľali. Majú trojgólový náskok, a tak pokračujú už len v tréningu.

33:02

Američania dostávajú výhodu presilovej hry. Luca Zanatta inkasoval dve minúty za nedovolenú hru s vysokou hokejkou.

32:15

Ďalšie talianske prečíslenie dopadlo takisto nepresnosťou. Marco Insam nevedel, či ma prihrávať alebo strieľať, tak neurobil nič.

31:10

Taliani sa dostali do nebezpečného brejku troch proti jednému, ale situáciu zbytočne prekombinovali a Howarda neohrozili.

30:35

Daniel Frank vyprodukoval veľmi nepresnú prihrávku na svojho spoluhráča v krídelnom priestore. Pri puku sú zase Američania.

30:00

Sme presne v polovici riadneho hracieho času. Američania strelili už tri góly a kontrolujú si bezpečný náskok.

29:24

Giovanni Morini zakončoval z ľavého kruhu bez prípravy, ale jeho strela výrazne minula americkú bránu.

28:30

Američania síce pristupujú k zápasu ľahkovážne, ale aj tak sú jasne lepší a kraľujú na ľade nielen herne, no aj výsledkovo.

27:47

USA dali gól! Johnny Gaudreau získal puk medzi kruhmi, ale rozhodoval sa ešte prihrávať. Pred bránou stál ANDERS LEE, ktorý puk dotlačil za Andreasa Bernarda. Asistencie: Johnny Gaudreau, Dylan Larkin.

27:24

Taliansky tím stratil puk vo vlastnom pásme a problém riešil iba faulom. Tommaso Goi si vyslúžil dve trestné minúty za sekanie.

26:39

Taliani sa dostali na dostrel americkej brány až v úplnom závere presilovky, ale Giovanni Morini nebol pred Howardom úspešný.

25:53

USA dali gól! Zámorský výber zaútočil vo vlastnom oslabení a zvýšil svoj náskok. V situácii dvoch proti jednému Dylan Larkin ideálne našiel BROCKA NELSONA, ktorý puk len jemne usmernil do siete. Asistencia: Dylan Larkin.

25:26

Talianska snaha o prechod do útočného pásma je zatiaľ márna. Američania sa pohodlne bránia.

24:39

Jack Eichel oslabil svoj tím. Americký útočník dostal dve trestné minúty za hrubosť.

23:54

Američania postupne získavajú hernú prevahu, ale stále hrajú veľmi uvoľnene a akoby sa im ani nechcelo streliť ďalší gól.

23:38

Giulio Scandella ostal stáť na útočnej modrej čiare, pričom na neho Američania úplne zabudli. Mali však šťastie, že puk nespracoval.

22:45

Po strate puku talianskych hráčov v obrannom pásme strieľal od modrej čiary Charlie McAvoy, no jeho pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.

21:45

Taliani sa postupne osmelili, pretože vidia Američanov hrajúcich na pol plynu. Thomas Larkin strieľal spoza obrancu do Howarda.

20:58

Simon Kostner sa takmer ocitol vo výbornej pozícii medzi kruhmi. Na poslednú chvíľu mu však puk preskočil hokejku.

20:25

Na opačnom konci klziska strieľal švihom Charlie McAvoy, ktorý našiel iba pripraveného Andreasa Bernarda.

20:13

Giulio Scandella získal puk na pravom krídle, skúsil vystreliť spoza hráča, ale ten predviedol úspešný blok.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Strely na bránu: 9 – 2.

Američania boli v doterajšom priebehu jasne lepší, ale svoju prevahu pretavili do jediného gólu, ktorý dosiahol Brock Nelson po zlej rozohrávke Talianov. Vo zvyšku prvej tretine hral zámorský výber exhibičný hokej a súpera k ničomu nepustil.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:34

Záver úvodného dejstva prináša viacero nepresností na oboch stranách. Čaká sa na prestávku.

18:32

Luca Frigo ostal zabudnutý na ľavom krídle, ale bol z uhla. Napriek tomu skúsil strelu, ktorá smerovala tesne vedľa.

18:11

Daniel Brickley vyskúšal pozornosť talianskeho gólmana nahodením od modrej čiary. Andreas Bernard zasiahol na dvakrát.

17:21

Taliansky tím sa nedokázal predrať cez stredné pásmo. Nepresná prihrávka znamenala zakázané uvoľnenie.

16:57

Jacob Trouba mal pred sebou otvorený priestor, vypálil od modrej čiary, no Andreas Bernard vytiahol kvalitný zákrok.

16:21

Američania zbytočne špekulujú v útoku, hrajú na krásu, chcú pobaviť divákov, ale neprináša to úspech.

15:37

Jack Eichel zachytil prihrávku od Johnnyho Gaudreaua tesne za modrou čiarou, takže rozhodcovia odpískali ofsajd. Nasleduje reklamná prestávka.

15:04

Talianom sa nedarí prejsť do útočného pásma. Únik Scandellu vo vlastnom oslabení bol ojedinelou záležitosťou.

13:58

Američania odohrali presilovku profesorsky. Namiesto streľby si len prihrávali a čakali, že sa im zjaví prázdna brána.

13:32

Nick Bjugstad spracoval puk v blízkosti brány, otočil sa s ním, no nemieril presne a Bernard nemusel zasahovať.

12:43

Giulio Scandella predviedol vynikajúcu individuálnu akciu v oslabení. Zrýchlil v strednom pásme, prešiel okolo amerického zadáka, ale švihom tesne minul bránu.

12:26

Jack Eichel dobre zakončoval z ľavého krídla. Do jeho strely však strčil hokejku spoluhráč a usmernil puk do rohu.

11:58

Giovanni Morini po strate puku fauloval jedného z Američanov a dostal dve minúty za podrazenie.

11:36

Taliani sa vydali do rýchleho brejku. Giovanni Morini si už pripravoval pozíciu na streľbu, ale v kľúčovom momente bol odstavený.

10:39

Americký kapitán Connor Murphy pritvrdil na modrej čiare, kde zložil na ľad čistým hitom Diega Kostnera.

09:35

Američania hrajú v tréningovom tempe, ale napriek tomu majú jasnú prevahu a súpera nepúšťa ani k puku.

09:21

Na konci peknej americkej kombinácie bol obranca Trevor van Riemsdyk, ktorého príklep od modrej čiary našiel iba Bernardovu lapačku.

08:46

Zápasu chýba vyššie tempo aj lepšia atmosféra. V hľadisku sú prevažne neutrálni fanúšikovia, pretože Taliansko a USA majú na šampionáte minimum priaznivcov.

08:19

Presilovka talianskeho tímu je na konci. Počas nej sa neudialo nič zaujímavé. Američania zvládli prvé oslabenie.

07:00

Taliansko zatiaľ iba naháňalo puk okolo mantinelu. Američania ho dokázali vyhodiť cez všetky čiary.

06:19

Taliani majú šancu vymaniť sa spod tlaku, pretože Christian Dvorak urobil útočný faul. Dostal dve minúty za sekanie.

05:41

Američania hrajú naďalej pred talianskou bránou. Miestami to vyzerá ako presilovka.

05:17

USA dali gól! Taliansky obranca prihrával naslepo spoza brány, ale našiel iba úplne voľného BROCKA NELSONA, ktorý pohodlne namieril a poslal puk nechytateľne do pravého horného rohu. Bez asistencie.

04:36

Charlie McAvoy ukončil obliehanie talianskej brány strelou švihom z ľavého krídla, ktorá bola zastavená Bernardom.

04:15

Zámorský výber roztočil kolotoč v útočnom pásme talianskeho tímu, ale hrá až príliš exhibične.

03:24

Úvod zápasu je zatiaľ veľmi slabý. Plno nepresností na oboch stranách. To vyhovuje skôr Talianom.

03:05

Američanom viazne rozohrávke, pretože v strednom pásme stoja piati talianski hokejisti a kazia hru.

02:14

Nedorozumenie v americkej rozohrávke. Dvakrát po sebe sa tím Jeffa Blashilla nedokázal presadiť.

01:46

Taliani nedokázali rozohrať z vlastného obranného pásma, ale puk aspoň dostali ďaleko od brány Bernarda.

01:02

Američania sú nasťahovaní v útočnom pásme a ostreľujú talianskych hráčov. Pokusy Leeho aj Troubu boli zblokované.

00:14

Američania sa zmocnili puku a rozbiehajú prvú útočnú akciu. Dnes hrajú v tmavomodrých dresoch, Taliani v bielych.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

USA: Howard (Hellebuyck) – Trouba, DeKeyser, C. Murphy (C), Hanifin, McAvoy, T. van Riemsdyk, Brickley – J. Gaudreau, Eichel, Lee – Compher, D. Larkin (A), B. Nelson (A) – Bjugstad, Dvorak, Keller – Copp, Bjork, Greenway.

Taliansko: And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Glira, Miglioranzi – Scandella, Morini, Andergassen – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Frigo, D. Kostner (A), S. Kostner – Goi, Lambacher, Frank.

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu priamo z dejiska MS v hokeji 2017. V kolínskej A-skupine môže výber USA potvrdiť dobrú formu proti outsiderovi z Talianska.

USA začali svetový šampionát tesnou porážkou 1:2 s domácim Nemeckom. Vtedy doplatili na menšiu zohratosť a množstvo nevyužitých šancí. Hokejovú kvalitu pretavili do výsledku až v druhom súboji proti Dánsku, ktoré rozstrieľali jasne 7:2. Počas celých šesťdesiatich minút mali hernú prevahu, ale do polovice duelu ich škandinávsky výber trápil. V zápase sa zaskvel predovšetkým mladý útočník Clayton Keller, ktorý strelil hetrik. V pondelok narazili Američania na kvalitný výber Švédska. V dueli trikrát prehrávali (0:1, 1:2 a 2:3), ale vždy sa dokázali dotiahnuť a vo vyrovnanom závere strhli víťazstvo na svoju stranu. Tečom Murphyho strely od modrej čiary rozhodol útočník J. T. Compher. Veľký podiel na cennom triumfe mal aj dvojgólový Johnny Gaudreau.

Taliansko získalo v prvých troch zápasoch na turnaji jediný bod, ale mohlo ich mať prekvapivo viac. Staronový účastník elitnej kategórie v otváracom stretnutí trápil Slovensko a mal na dosah víťazstvo v riadnom hracom čase. Po góloch Moriniho s Frigom viedol viac ako minútu pred koncom 2:1, ale potom inkasoval od Hudáčka a v predĺžení od Čerešňáka. Nasledoval súboj proti favorizovaným Rusom, ktorí Taliani podľa očakávania vysoko prehrali. Od výberu Olega Znaroka dostali debakel 1:10, keď so súperom držali krok iba do prvých minút druhej tretiny. V treťom vystúpení proti Lotyšom však siahali na ďalšie prekvapenie. Proti doteraz neporazenému tímu viedli rýchlo 1:0 vďaka strele Insama a napriek relatívne rýchlemu vyrovnaniu súpera, bojovali o body. Vidina remízy v riadnom hracom čase sa im však rozplynula v 59. minúte, keď skóroval druhýkrát v zápase Džerinš a upravil na konečných 1:2.

Američania odohrali s Talianmi prípravný duel tesne pred štartom turnaja, v ktorom vyhrali presvedčivo 5:2. Na pôde svetového šampionátu sa tieto reprezentácie stretli naposledy v roku 2010. Zámorský výber vtedy účinkoval v skupine o záchranu, kde triumfoval 3:2 po samostatných nájazdoch.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Autor: Pluska., TASR