MS v hokeji 2016 - Fínsky šok v úvode Čechov nezlomil: Tí obrovskú drámu rozhodli v nájazdoch! | Pluska.sk

Fínsky šok v úvode Čechov nezlomil: Tí obrovskú drámu rozhodli v nájazdoch!

08. mája 2017, 20:00
aktualizované 08. mája 2017, 22:55

Českí reprezentanti zvíťazili v pondelňajšom zápase parížskej B-skupiny 81. hokejových MS nad Fínskom 4:3 po predĺžení a nájazdoch. "Suomi" vyšiel výborne úvod stretnutia, keď v 3. minúte vyhrávali 2:0 a do konca tretiny 3:0. Česi však v treťom dejstve dokázali vyrovnať na 3:3 a v nájazdoch rozhodol o ich triumfe Robin Hanzl.

Česi dokázali zvrátiť vývoj duelu s Fínskom a pripísali si dôležité víťazstvo.

Začiatok online prenosu:
08. 05. 2017, 20:15

FIN 3 : 4 CZE

3:0, 0:0, 0:3 - 0:0

Štatistiky:

Góly a asistencie: 1. Filppula (Aho, Rantanen), 3. Jaakola (Rantanen, Filppula), 14. V. Lajunen (Pihlström, J. Aaltonen) – 48. Horák (Pastrňák, Červenka), 58. Gudas (J. Krejčík), 59. Jan Kovář (Pastrňák), rozh. náj. R. Hanzl.

Súpiska FIN:

Korpisalo (Säteri) – Ohtamaa (A), Honka, Jaakola (A), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Järvinen – Aho, Filppula (C), Rantanen – Savinainen, Pihlström, J. Aaltonen – Kemppainen, Pyörälä, Puljujärvi – M. Aaltonen, J. Lajunen, Hännikäinen – Osala.

Súpiska CZE:

Mrázek (Francouz) – Gudas, R. Šimek, Kempný, Kundrátek, Jeřábek, Rutta, J. Krejčík – Pastrňák, Plekanec (A), Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář (A), Radil – Birner, P. Vrána, Řepík – R. Hanzl, Horák, T. Zohorna – Hyka.

Obnoviť

Najlepší hráči zápasu:
Fínsko –
VALTTERI FILPPULA
Česko – JAN KOVÁŘ

Česi v tretej tretine zmazali manko a k bodíku za remízu pridali aj druhý po výhre v nájazdoch. Ďakujeme za pozornosť.

Koniec zápasu.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Česko.
Autorom víťazného gólu je ROBIN HANZL.

Mikko Rantanen to skúšal stredom, ale Mrázek mal na mieste betóny a nepustil ani tretí fínsky nájazd za čiaru!

Tomáš Hyka to skúšal tiež do pravej strany, ale Korpisalo tentokrát už puk cez betón nepustil.

Sebastian Aho ani v samostatných nájazdoch nedokázal Mrázkovi dať gól!

Aj Robin Hanzl to dal na bekhend, ale dal!

Jesse Puljujärvi si vytiahol puk na bekhend a Mrázka už aj prekonal, ale trafil do žŕdky!

Samostatné nájazdy začínajú.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:55

Fíni si prihrávajú puk v pásme.

64:19

Osala si po vhadzovaní ťahal puk, chcel si ho prehodiť na vzdialenejšiu žrď, ale Mrázek jeho úmysel prečítal a vypichol mu puk.

64:12

Aho šiel riskantne striedať, kým boli Fíni v obrannom pásme, ale už bol zavarený. Filppula sotva prestriedal dostal prihrávku a šiel dopredu, ale bránený radšej prihral na Puljujärviho, ktorému nevyšlo zakončenie, keď mu puk ušiel mimo bránu, a následne s pomocou Červenku vpálil do brány.

63:43

Jeřábek sa zbavil protihráča a prihral Plekancovi, ten sa asi snažil o prihrávku na Červenku, ale nevyšla mu.

62:56

Chyba čechov, keď nevyšla kľučka a Aho mal prázdnu cestu k bráne! Viackrát sa obzrel za seba, aby sa uistil, že to bude naozaj nájazd, a napokon nedal! Mrázek sa stihol presunúť a nastavil mu proti puku betón.

62:27

Zohorna už v útočnej akcii, ale Čechom znova nevyšla strela.

62:05

Honka mal puk na hokejke, ale napádaný Zohornom sa stiahol strašne dozadu.

61:20

Rantanen dostal prihrávku, ale do pásma vcúval a pri tom sa pošmykol.

61:09

Česi šli do pásma, ale nedokázali nič vymyslieť.

60:50

Rantanen dostal prihrávku do pásma, ale brániaci hráči ho nepustili k strele.

60:22

Aaltonen sa natlačil na bránu z pravej strany, Mrázek mal pripravené betóny.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Aký mali skvelý vstup do prvej tretiny Fíni, tak skvele vyšiel záver Čechom. V tretej tretine sa im podarilo vyrovnať a zápas dotiahli do predĺženia.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:40

Na opačnú stranu zavelil Aaltonen.

59:20

Kovář dobieha nahodenie do pásma k zadnému mantinelu, rýchlejší bol Ohtamaa.

59:09

Pyörälä váhal s rozohrávkou, Kemppainen už bol na ceste do pásma, ofsajd.

58:46

Rantanen bol až príliš natlačený do bránkoviska, pískané postavenie útočiaceho hráča.

58:23

Řepík si to po vhadzovaní namieril dopredu, brániaci hráč mu puk vykopol.

58:09

Fínsko si berie oddychový čas.

58:09

Česko dalo gól!
Pastrňák zachytil Jaakolovu rozohrávku, nevyšla mu ešte strela, keď puk ostal pri jeho nohách, ale ho teda rozohral a JAN KOVÁŘ prekonal Korpisala a vyrovnáva!
Asistencia: David Pastrňák.

57:46

Gudas prihral puk na Krejčíka, ktorý dvakrát naznačil strelu a potom vrátil puk na RADKA GUDASA, ktorý už z prvej prestrelil čo mu stálo v ceste!
Asistencia: Jakub Krejčík.

57:26

Piati hráči v modrých dresoch už čakajú na modrej, zatiaľčo sa Gudas točí v obrannom pásme s pukom.

57:04

Fíni teraz hodnú chvíľu nechceli pustiť Čechov s pukom za kruhy.

56:02

Fíni prežili toto oslabenie.

55:53

Česi si posúvajú puk, ale na strelu to stále nevidia. Zatiaľčo Řepík stál v ľavom kruhu s pukom a miešal, Kovář nacúval do bránkoviska, hra bude vysunutá za čiaru.

55:20

Po dvoch dobrých strelách Česi prišli o pásmo.

54:34

Fíni ušli v oslabení dopredu, Kemppainen pripravil Osalovi krásnu prihrávku, ale Osala tečom tesne netrafil bránu!

54:02

Vylúčenie v tíme Fínsko (Topi Jaakola – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

53:30

Jeřábek narušil rozohrávku Fínov, s pukom prešiel do pásma a krížom presunul na Kovářa, na jeho strelu z prvej z kruhu sa Korpisalo presunul.

52:52

Českú rozorhávku v strednom pásme zachytil Kemppainen a snažil sa nahadzovať do rohu Pihlströmovi.

52:37

Korpisalo vyrazil Kempného strelu, ten to tak skúsil znova, ale to už k nemu neprešlo. Česi si puk ale rozohrali a z druhej strany zakončoval Šimek, to už Korpisalo má v lapačke.

51:42

Rutta od modrej ponúkal puk pred bránu na teč, ale ten neprišiel. Fíni tam dobre bránili.

51:28

Lehtonenovo nahodenie do pásma dobiehal Filppula, ale brániaci hráč mu nedovolil sa ho dotknúť, icing.

50:43

Hännikäinen dostal naťuknutie od Pihlströma, z prvej tesne minul bránu!

49:51

Česi dvakrát dostali puk len na icing.

49:10

Lehtonenova strela od modrej tečovaná Rantanenom, puk mieri tesne na zadný mantinel.

48:30

Hanzl z uhla mieril na bránu, ale trafil do hornej žrde!

48:14

Po boji pri mantineli v útočnom ptíme Fínska sa teraz o puk bojuje v útočnom rohu Česka.

47:37

Pastrňák sa prezentoval peknou prihrávkou, zadovkou oklamal obranu a ROMAN HORÁK bol na mieste, aby z prvej prestrelil Korpisala. Ten síce puk štrajchol, ale chýbal mu kúsok, aby mu v lapačke ostal.
Asistencie: David Pastrňák a Roman Červenka.

47:06

Obrovská šanca pre Kovářa! Najprv trafil do žrde, potom si puk ťahal na dorážku na odkrytú stranu brány, ale Korpisalo sa dobre presunul a zachytil ešte bekhendovú dorážku!

46:33

Vrána v dobrej pozícii, puk ho síce neposlúchol na strelu z prvej, ale sklepol si ho na repete. Korpisalo sa medzitým presunul a vyrazil puk.

45:56

Vylúčenie v tíme Fínsko (Valtteri Filppula – 2 min., hákovanie).

45:53

Pri kombinácii Čechov zasiahol Filppula. Najprv síce zabránil šanci, ale Červenka sa mu vzápätí zavesil na hokejku a rozhodcovia mu to zjedli aj s navijákom.

45:26

Menší tlak Fínska prerušuje Mrázek zákrokom lapačkou. Predtým Pyörälä hľadal Puljujärviho, ale tomu znova nebolo dopriate, ľahučkým tečom už druhý raz v zápase netrafil priestor brány.

43:55

Korpisalo musel zasahovať po veľkej šanci Česka, puk mu zadunel o betóny.

43:38

Hietanen zakončoval kombináciu bombou od modrej, ktorá rozozvučala Mrázkovu bránu!

43:13

Dvakrát po sebe Česi nepustili Fínov dopredu.

42:49

Česi sa po fínskej šanci oslobodili, teraz je puk späť v ich obrannom pásme.

42:19

Honka dostal prihrávku na modrú, z prvej puk namieril na bránu. Mrázek vyrazil len pred seba, ale dorážka Puljujärvimu nevyšla.

41:40

Vylúčenie v tíme Česko (Lukáš Radil – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

41:10

Korpisalo vyrazil strelu do rohu, Řepík nestačil na puk.

40:31

Zblokovaná strela Fínov od modrej čiary.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Strely na bránu v druhej tretine 5:6, priebežne 17:16.

V druhej tretine sme nevideli nielen gól, ale ani pekné akcie, bol to dosť bojovný hokej. Obrovskú šancu zmaril v 33. minúte Pastrňák, keď v tutovke puk napálil len do nič netušiaceho brankára.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:40

Diváci už vrešťali, Mrázek nevedel, kde má puk, Puljujärviho strela mu spadla za betón. Zachránil ho Plekanec, ktorý odpálil puk a Pyörälä tak nemohol dorážať.

39:29

Krejčík od modrej, ale zároveň je Pastrňákovi pískané postavenie v bránkovisku.

39:15

Tímy v plnom počte.

38:43

Dobrá strela Ruttu od modrej čiary, Kovář sa uhol puku, ale Korpisalo ho zastavil.

38:15

Česi počas pobytu v útočnom pásme striedali a Osala sa dostal k puku.

37:15

Vylúčenie v tíme Fínsko (Joonas Järvinen – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Česko (David Pastrňák – 2 min., hrubosť).

37:15

Po ďalšej šanci Česka šarvátka a teraz sa už bude vylučovať.

37:05

Rutta v dobrej pozícii, puk sa naňho odrážal, ale Osala natiahol hokejku a puk vypichol do rohu.

35:58

Gudasovi vôbec nevyšla teraz hra s pukom, Rantanenovi stačilo stáť pred ním.

35:19

Pihlström prebral puk od Pyöräläho, ktorý šiel striedať, a znova hľadal Aaltonena, ale puk im odskočil.

34:53

Kempný sa musel vráti po puk, Fíni ho poslali preč po zblokovanej šanci.

33:36

Fíni mali chvíľu puk na hokejkách, ale nedarilo sa im ho dostať zo stredného pásma dopredu.

32:52

Pastrňák v obrovskej šanci, Korpisalo nemal ani tušenia, že pred neho je naservírovaná krásna Červenkova prihrávka, ale David Pastrňák puk z prvej napálil len do brankára!

32:15

Kovářovi vôbec nevyšla prihrávka v strednom pásme a zrodila sa z toho šanca Fínska. Pihlström zašlapal a prihrával pred bránu Aaltonenovi, ale ten sa na puk nedostal.

31:42

Fínom sa podarilo Čechov vytesniť k mantinelu a neskôr vyhodili puk.

31:20

Česi s pukom v pásme, počas prihrávok stihli aj prestriedať. No zatiaľ bez strely.

30:42

Pyörälä získal po vhadzovaní v obrannom pásme puk a šiel dopredu, ale Rutta ho k strele nepustil.

30:00

Fíni dostali trošku priestoru a už robia problémy.

28:50

Pastrňákovu strelu Korpisalo vyrazil a Plekancovej dorážke chýbalo máličko!

28:24

Česi sa dostali do pekného prečíslenia troch na dvoch! Radil prihral z kruhu na stred, ale Kovářova strela sa neujala.

28:03

Poskakujúce nahodenie Mrázek radšej pridržal. Puljujärvi si neodpustil snehovú sprchu brzdou, za čo dostáva od Mrázkových spoluhráčov okamžite masáž.

27:49

Opäť strela z diaľky zblokovaná pred bránou, Ohtamaa tu zastavil strelu Krejčíka. Spadol bránený a razom znova mela, ale puk je v bránkovisku pokrytý.

27:02

Gudas dostal prihrávku na modrú a skúsil to strelou, Korpisalo dvíhal ruky, ale puk bol zblokovaný mimo.

26:29

Už po návrate Hännikäinena na ľad sa dostali Česi do šance po ťahu Šimeka, Birner to skúšal po ľade a pred Korpisalom bola razom mela, pretože brankár nemal puk celkom pod kontrolou.

26:07

Opäť Rutta do pravej strany, ale teraz vôbec nevyšla prihrávka, Fíni ju zachytili a blokujú preč.

25:44

Rutta prihral do pravej strany, po strele z kruhu, ktorú Korpisalo vyrazil, znova Fíni odpaľujú.

24:58

Šimekova strela od modrej bola tečovaná, puk pomaličky mieril k bráne.

24:45

Sotva sa vrátili Česi do pásma, Fíni získali puk a vyhadzujú ho.

24:20

Vylúčenie v tíme Fínsko (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Markus Hännikäinen.

23:32

Strela od modrej zadunela o Mrázkove betóny a Rantanen sa snažil ho doraziť, už aj našiel priestor cez brániaceho hráča, ako sa k puku dostať, ale mal dosť ťažkú pozíciu. Ešte z uhla dorážka Filppulu, Mrázek bol na mieste.

23:04

Aho neprešiel pomedzi dvoch, ale aspoň dostal na chvíľu puk do útočného pásma.

22:28

Korpisalo prerušuje hru po Gudasovej strele od modrej.

21:20

Järvinen dostal nabité na strelu od modrej, Mrázek ju vyrazil do druhej strany.

21:00

Oba tímy strávili chvíľku v pásme, zatiaľ je to ale bez strely.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Strely na bránu v prvej tretine 12:10.

Fíni mali ohromný nástup do tretiny, keď v 3. minúte viedli už 2:0 po góloch Filppulu a Jaakolu. V 14. minúte pridal bombu od modrej Ville Lajunen. Česi sa len ťažko dostávajú do šancí, ale zotrikrát mal Korpisalo čo robiť.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:59

Česi mali ešte vhadzovanie v pásme a pekne si to pripravili, po vyhratom buly dostal nabité Rutta voľný za ľavým kruhom, ale z prvej tesne minul bránu!

19:40

Hännikäinen sa snažil prihrať pred bránu na Janiho Lajunena, ale Česi tam boli hneď dvaja a puk zblokovali.

18:55

Filppula z pravého kruhu, puk stečovaný vyletel do vzduchu! Oblúčikom sa vybral len tesne mimo Mrázkovu bránu.

18:05

Dobrá krížna prihrávka a puk sa dostal na Lehtonena, ale tomu nevyšla strela.

17:30

Ville Lajunen zblokoval na kruhu strelu a vyviezol puk do stredného pásma.

16:56

Po vhadzovaní v obrannom pásme Fíni zavelili do protiútoku, konkrétne to skúšal z ľavej strany Aho, ale do jeho prihrávanej strely si ľahol Kempný.

16:46

Fínom sa nepodarilo pri mantineli udržať puk, keď tam spadol Ohtamaa a Česi okamžite preši dopredu. Prihrávku cez os dostal na strelu z prvej Červenka, Korpisalo sa stihol presunúť.

16:32

A znova Česko zastavil technický priestupok. Tentokrát hra so zdvihnutou hokejkou.

15:55

Pri ďalšom útoku zastavil Čechov ofsajd.

14:40

Česi majú puk v rohu, ale zatiaľ oň bojujú pri mantineli.

13:51

Fínsko dalo gól!
Juhamattimu Aaltonenovi nevyšla strela z pravého kruhu, ale ešte získal puk, Pihlström potancoval na pravej strane a priťukol ho na modrú, odkiaľ VILLE LAJUNEN vyslal bombu, ktorá napla sieť za Mrázkovým chrbtom!
Asistencie: Antti Pihlström a Juhamatti Aaltonen.

13:16

Dobrá šanca pre Čechov, ale Korpisalovi pomohol Pyörälä.

13:00

Česi dobre vykrývali priestor a chvíľu Fínom trvalo, kým si pripravili ešte akciu. V záverečných sekundách presilovky prišla strela z ľavého kruhu, no nepresná.

12:21

Teraz už sú hráči v modrých dresoch v pásme, práve Honka zakončoval akciu strelou od modrej, ktorú Mrázek vyrazil len pred seba. Pri dorážkach mu ale pomohli spoluhráči a pokryl puk.

12:03

Honka sa snažil prejsť dopredu sám, ale v strednom pásme bol zastavený.

11:45

Česi po Lajunenovej strele puk vyhodili a nechcú pustiť Fínov späť do pásma.

11:12

Ville Lajunen vystrelil od modrej dobrú strelu, Mrázek zareagoval betónmi.

11:03

Vylúčenie v tíme Česko (Tomáš Plekanec – 2 min., sekanie).

10:45

Pyörälä opäť v šanci a následne ešte strela z kruhu a Česi vyhadzujú puk aspoň na zakázané uvoľnenie.

10:33

Voráčkovi nevyšla prihrávka a Fíni to okamžite využili na brejk. Pyörälä ťahal po ľavej strane, Mrázek jeho strelu vyrazil. Z druhej strany mohla prísť dorážka, ale našťastie sa tam stiahol brániaci hráč.

10:00

Pastrňák predviedol individuálnu akciu a snažil sa to švihom poslať k žrdi, ale minul bránu.

09:00

Puk sa dobre odrazil Birnerovi do jazdy, ale aj toto mal Korpisalo v merku.

08:27

Teraz už Česi zakombinovali, Voráčkovu dobrú strelu tečoval Horák pred Korpisalom, od ktorého sa puk odrazil do vzduchu a to už v páde chytá do lapačky.

07:24

Šimekova strela vyrazená, ale Horák nedokázal zareagovať na dorážku. Následne Fíni vyhadzujú.

07:03

Znova je puk až pri Mrázkovi.

06:55

Fínom sa podarilo puk krátko po vhadzovaní vyhodiť.

06:30

Vylúčenie v tíme Fínsko (Oskar Osala – 2 min., napadnutie zozadu + 10 min. osobný trest, napadnutie zozadu). Trest odpyká Juhamatti Aaltonen.

06:24

Po fínskom faule pokračujú Česi v šiestich.

05:54

Po Plekancovej strele sa na druhú stranu popri mantineli pustil Hännikäinen. Šimek ho pritlačil na mantinel.

04:34

Puljujärvi ťahal z pravej strany a skúsil to sám, ale Mrázek puk nepustil cez ruku. Jeho vôbec prvý zásah v zápase.

03:40

Pastrňák neprešiel dopredu cez Savinainena. Fíni ale iba odovzdali puk.

02:41

Česi teraz vzadu zaváhali, spoza brány Rantanen našiel medzi kruhmi TOPIHO JAAKOLU, ktorého strela aj vďaka teču mieri do brány – 2:0!
Asistencie: Mikko Rantanen a Valtteri Filppula.

02:20

Po snahe Pastrňáka bola brána Korpisala vysunutá zo svojej pozície a hra musí byť prerušená.

01:55

Česko sa snaží rýchlo zareagovať na otvárací gól Fínov. Zastavil ich ale ofsajd.

00:58

Rantanen potiahol puk po pravom krídle do pásma, prihral z rohu na Aha, ktorý to skúšal popri žŕdke, ale Mrázek puk vyrazil. Z druhej strany ale nadvakrát do odkrytého priestoru puk dorazil VALTTERI FILPPULA! Začiatok ako hrom pre Fínov.
Asistencie: Sebastian Aho a Mikko Rantanen.

00:34

Po fínskom nahodení sa dopredu snažia dostať Česi.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Príjemný večer pri sledovaní zápasu číslo dvadsať. Stretnú sa v ňom tímy, ktoré majú zatiaľ po dvoch odohratých zápasoch v tabuľke tri body.

Fínsko ich získalo tesnou výhrou nad Bieloruskom 3:2. Po dni voľna utŕžili prehru s domácim Francúzskom, a to dokonca pomerne vysokú 1:5. Trápia sa zatiaľ v koncovke a možno príde k zmenám v zostave, ktorú sa snažil tréner trochu pomeniť aj v tretej tretine zápasu s Francúzmi, keď konečne dostal priestor už aj Puljujärvi.

Česi naopak svoj úvodný zápas prehrali, keď nestačili na Kanadu výsledkom 1:4. Taktiež sa ale trápili v koncovke a zápas mohol vyzerať aj inak. Gólové chúťky si napravili následne na Bielorusku, ktoré zdolali 6:1. V nedeľu mali voľno a tak nastúpia proti Fínom oddýchnutí.

Naposledy sa Česi s Fínmi stretli v príprave na majstrovstvá na Českých hokejových hrách, kde ich porazili tesne 3:2. Na šampionáte to bolo naposledy pred dvoma rokmi, taktiež vyhrali Česi, 5:3.

Budú sa opäť radovať z výhry? Alebo sa Fíni poučia zo svojich chýb a zaberú? Či sa budú body deliť? Sledujte spolu s nami.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Autor: Pluska.sk