MS v hokeji 2016 - Nemecká hokejová eufória zhasla: Zdramatizovanie zápasu prišlo neskoro | Pluska.sk

Nemecká hokejová eufória zhasla: Zdramatizovanie zápasu prišlo neskoro

18. mája 2017, 20:00

Kanadskí hokejoví reprezentanti zvíťazili vo štvrtkovom štvrťfinále MS v kolínskej Lanxess aréne nad domácim Nemeckom 2:1 a postúpili do boja o medaily. V sobotňajšom semifinále si zahrajú s Ruskom, ktoré vyradilo Česko po triumfe 3:0. Druhú dvojicu tvoria odvekí rivali Švédi a Fíni.

"Javorové listy" si vytvorili množstvo dobrých príležitostí, no vyťažili z nich iba dva góly. O prvý sa postaral v 18. minúte pri presilovke Scheifele, druhý pridal na konci druhej tretiny Skinner. Nemcom sa v 57. minúte pri vlastnom oslabení podarilo znížiť zásluhou Y. Seidenberga, no vyrovnanie už neprišlo a tak sa s domácim šampionátom rozlúčili ôsmym miestom. Kanada urobila ďalší krok na ceste za tretím titulom majstra sveta v rade.

Začiatok online prenosu:
18. 05. 2017, 20:15

CAN 2 : 1 GER

1:0, 1:0, 0:1
LANXESS Arena

Štatistiky:

Góly a asistencie: 18. Scheifele (R. O'Reilly, Marner), 39. Skinner (Matheson, Scheifele) – 54. Y. Seidenberg (Ehrhoff). Rozhodca: Hribik (CZE), Stricker (SUI) – Ritter (USA), Suominen (FIN)..

Súpiska CAN:

Súpiska GER:

Obnoviť

Kanadská reprezentácia skompletizovala zoznam štvrťfinalistov svetového šampionátu. Javorové listy od začiatku duelu diktovali tempo a mali jasnú hernú prevahu. V koncovke však zlyhávali na výbornom Philippovi Grubauerovi, ktorý pustil za svoj chrbát iba strelu Marka Scheifeleho a dorážku Jeffa Skinnera. Nemci hrozili len sporadicky a v závere znížili vďaka úspešnému brejku Yannica Seidenberga. Na viac ale nemali a museli sa zmieriť s tesnou prehrou.

Najlepší hráči Nemecka na turnaji: Christian Ehrhoff, Dennis Seidenberg, Leon Draisaitl.

Strely na bránu: 50 – 20.

Najlepší hráči zápasu: Mark Scheifele (Kanada) – Philipp Grubauer (Nemecko).

Koniec zápasu.

59:40

Sean Couturier sa prebojoval do útočného pásma a spomedzi kruhov preveril Grubauera. Nemci si zobrali oddychový čas, ale vhadzuje sa pred ich bránou a času je málo.

59:20

Kanada drží puk v okolí nemeckej bránky a eliminuje snahu domáceho tímu o prípadné vyrovnanie stavu.

58:40

Philipp Grubauer chcel už dávnejšie opustiť bránu, ale jeho spoluhráči nedokázali dostať puk z vlastného pásma.

57:33

Kanada mohla rozhodnúť, ale Alex Killorn nedokázal zblízka prekonať vynikajúco chytajúceho Philippa Grubauera.

56:36

Kanadskí reprezentanti majú všetko pod kontrolou a postupne ukrajujú sekundy. Nemeckým hokejistom sa kráti čas na vyrovnanie.

55:50

Väčšina ľudí v kolínskej hale stojí a netrpezlivo sleduje posledné sekundy tretej tretiny. Nemci však majú problém vôbec získať puk.

55:38

Jason Demers vypálil bez prípravy príklepom, ale Philipp Grubauer jeho úmysel prečítal a úspešne zasiahol.

55:04

Nemeckí fanúšikovia by chceli vidieť vyrovnanie svojho tímu, ale Kanada kontroluje puk a nepúšťa súpera ani do útočného pásma.

54:27

Philipp Grubauer skrotil neposedný puk pred bránou a schoval ho do lapačky. Nasleduje posledná reklamná prestávka v zápase.

54:01

Kanada mohla v presilovke rozhodnúť, ale paradoxne inkasovala a zdramatizovala zápas. Nemci na tribúnach aj na ľade výrazne ožili.

53:21

Nemecko dalo gól! Domáci fanúšikovia jasajú, pretože dokázali znížiť vo vlastnom oslabení. Kanadská defenzíva si nedala pozor na YANNICA SEIDENBERGA, ktorý využil samostatný nájazd a prekonal Calvina Pickarda úspešným blafákom. Asistencia: Christian Ehrhoff.

52:01

Nemci budú hrať v oslabení, pretože si nedali pozor na striedanie a hrali šiesti. Dve trestné minúty odpyká Frederik Tiffels.

51:50

Sean Couturier bol v ďalšej gólovej šanci. Kanadský útočník stál pred bránou, získal odrazený puk a posielal ho do siete. Na poslednú chvíľu zasiahol jeden z Nemcov.

51:32

Mohlo byť rozhodnuté. Vo vlastnom oslabení sa dostal do samostatného nájazdu Sean Couturier, ale Philipp Grubauer ho vychytal.

51:00

Domáca reprezentácia nedokáže získať ani len útočné pásmo. V presilovkách hrá príliš zbrklo a zbavuje sa puku.

50:05

Nemecký tím dostáva výhodu presilovky. Po prerušení hry fauloval Alex Killorn, ktorý inkasoval dve minúty za hrubosť.

50:05

Patrick Hager nepríjemne vystrelil švihom spoza hráča a Calvin Pickard neudržal puk vo svojej moci. Následnú dorážku si však postrážil.

49:45

Nemeckí hokejisti stroskotali na útočnej modrej čiare, ktorou neprešli podľa pravidiel. Rozhodcovia videli ofsajd.

49:21

Hra sa kúskuje, čo neprospieva ani jednému z tímov. Po reklamnej prestávke prišlo ďalšie rýchle prerušenie.

49:02

Záver presilovky bol v podaní Nemcov o niečo lepší, ale chýbala tomu priama strela na Calvina Pickarda, ktorý si drží čisté konto.

48:15

Nemeckí hokejisti sú dnes absolútne bez šance. Ich hre chýba nápad aj presnosť, a tak sa Kanada pohodlne bráni aj v početnej nevýhode.

47:36

Domáci výber si skomplikoval situáciu zlou rozohrávkou, keď nechal dvakrát nebezpečne zakončovať Alexa Killorna.

47:17

Nemci hrajú v plnom počte a majú k dispozícii takmer kompletné dve minúty klasickej presilovky piatich proti štyrom.

47:02

Kanadská presilovka sa skončila. Brayden Schenn dostal dve trestné minúty za nedovolené bránenie.

46:40

Jeff Skinner výborne vystrelil švihom z pravého krídla. Philipp Grubauer zlikvidoval jeho pokus maskou.

46:10

Nathan MacKinnon prihral na ľavý kruh voľnému Ryanovi O'Reillymu, ktorého pohotová koncovka sa obtrela o brvno nemeckej brány.

45:17

Vylúčenie na nemeckej strane. David Wolf dostal dve trestné minúty za napadnutie oblasti hlavy a krku, ku ktorým mu hlavný rozhodca automaticky pridal desať minút.

45:03

Veľká príležitosť nemeckého výberu. Felix Schütz pálil švihom spomedzi kruhov, no trafil iba masku kanadského brankára Calvina Pickarda.

44:35

Marc-Édouard Vlasic sa dostával do samostatného úniku na nemeckú bránu, ale Philipp Grubauer mu vypichol puk ešte pred zakončením.

44:06

Leon Draisaitl pripravil výbornú streleckú pozíciu pre kapitána Christiana Ehrhoffa, ktorý spomedzi kruhov poslal puk nad bránu.

43:16

Kanadskému výberu nevyšla prihrávka na útočnú modrú čiaru, kde nezachytil puk Nathan MacKinnon.

42:57

Calvin Pickard sa dočkal prvého zákroku v tretej tretine oveľa skôr ako v druhom dejstve, no bez problémov si drží čistý štít.

42:24

Nemci stratili puk pri rozohrávke a do šance mohol ísť Jeff Skinner. Kanadský útočník bol však atakovaný pri zakončení a neohrozil Grubauera.

41:23

Claude Giroux nebezpečne zakončoval z pravého krídla, nemeckí hokejisti rýchlo vyhodili puk cez všetky čiary.

41:05

Kanaďania od začiatku kontrolujú puk na svojich hokejkách a súperovi nič nedovoľujú. Nemci nemajú zatiaľ nárok.

40:08

Alex Killorn napriahol z ľavého krídla a jeho delovka skončila priamo na hrudi nemeckého brankára Grubauera.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Strely na bránu: 35 – 8.

Prostredné dejstvo sa hrala doslova na jednu bránu, pretože kanadský gólman čelil jedinej priamej strele, ktorá prišla pár sekúnd pred koncom zo stredného pásma. Naopak, hráči z kolísky hokeja jasne dominovali a mohli viackrát zvýšiť svoj náskok. Pridali však iba jeden gól, keď sa presadil z dorážky Jeff Skinner.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:15

Zámorský výber kontroluje hru a drží puk v bezpečnej vzdialenosti od vlastnej brány, aby už v záverečných sekundách neinkasoval.

38:08

Kanada dala gól! Javorové listy zaslúžene zvyšujú svoje vedenie. Michael Matheson nahodil puk od modrej čiary, Philipp Grubauer ho iba vyrazil a JEFF SKINNER poľahky skóroval z dorážky. Asistencie: Michael Matheson, Mark Scheifele.

37:54

Jeff Skinner nepríjemne dobiedzal pred nemeckou bránou, keď sa snažil zasunúť puk za čiaru. Philipp Grubauer bol pripravený.

37:14

Presne v poslednej sekunde presilovky sa dostal odrazený puk na modrú čiaru k voľnému Dennisovi Seidenbergovi, ktorého delovka minula kanadskú bránu.

36:35

Kanada absolútne kontroluje hru aj vo vlastnom oslabení. Najskôr sa dostala do brejku a potom pokryla rýchle prečíslenie súpera.

35:14

Vylúčenie v kanadskom tíme. Claude Giroux dostal dve trestné minúty za zdržiavanie hry.

35:00

Nemeckí hokejisti prakticky vôbec neprichádzajú do útočného pásma. Ak aj áno, neohrozujú bránu Pickarda. Kanadský gólman je v druhej tretine bez zákroku.

34:01

Nemci sa dostali spod menšieho tlaku súpera iba za cenu vyhodenia puku cez všetky čiary. Hra sa sťahuje späť pred Grubauera.

33:21

Michael Matheson nahodil puk od modrej čiary a Philipp Grubauer ho schoval v lapačke. Nasleduje reklamná prestávka.

32:40

Jeff Skinner sa natlačil medzi kruhy, odkiaľ zakončoval bekendom, no puk poslal výrazne vedľa nemeckej brány.

31:34

Wayne Simmonds posielal prihrávku pred bránu, kde sa snažil puk tečovať Ryan O'Reilly. K úspechu mu chýbalo pár centimetrov.

31:09

Kanaďania urobili podľa čiarového rozhodcu úmyselný ofsajd, takže sa hra presunie do útočného pásma Nemcov.

30:15

Mitchell Marner naskočil do hry z trestnej lavice a ihneď mal šancu na zvýšenie náskoku. Zblízka však trafil iba Grubauerov betón.

29:56

Nemcom nevyšla prvá presilovka v zápase. Nedokázali sa ani len usadiť v útočnom pásme a ohroziť bránu Calvina Pickarda.

29:10

Nemci hrajú s veľkou chuťou, ale robia zbytočné chyby. Po jednej z nich mohol skórovať Sean Couturier, ktorý bol úplne sám pred bránou domáceho výberu.

28:22

Vylúčený Leon Draisaitl sa vrátil na ľadovú plochu. Nemci majú k dispozícii presilovú hru a ich fanúšikovia tlieskajú v stoji.

27:56

Kanadská presilovka sa končí, pretože dve trestné minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostal Mitchell Marner.

27:46

Colton Parayko neprešiel modrou čiarou v súlade s pravidlami. Kanada sa dostala do ofsajdu a nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

27:10

Nemci sa oslobodili spod tlaku vyhodením puku a mohli vystriedať. Kanada sa však rúti späť do pásma.

26:41

Christian Ehrhoff prihrával za seba naslepo, ale našiel iba pred bránou stojaceho Clauda Girouxa, ktorého delovka skončila na Grubauerovi.

26:22

Vylúčenie na nemeckej strane. Jeff Skinner bol v šanci faulovaný a dve trestné minúty za hákovanie dostal Leon Draisaitl.

26:22

Kanada na chvíľu stratila útočné pásmo, ale puk rýchlo získala a dostala sa do šance. Jeff Skinner zakončil zblízka iba do Grubauera.

25:38

Sean Couturier posielal prudkú prihrávku pred nemeckú bránu do priestoru, kde stál jeden jeho spoluhráč. Puk však preletel až do rohu.

24:30

Hneď o pár sekúnd nebezpečne zakončoval spomedzi kruhov Wayne Simmonds. Nemcov zase podržal gólman Grubauer.

24:07

Nemci mali veľkú šancu na vyrovnanie. Konrad Abeltshauser zakončoval rýchly protiútok, ale jeho strelu výborne zblokoval jeden z Kanaďanov.

23:52

Michael Matheson nabil na ľavý kruh voľného Claudovi Girouxovi, ktorého príklep našiel iba pozorného Philippa Grubauera.

23:42

Colton Parayko pohodlne prešiel cez stredné pásmo až do útočného. Strelou švihom preveril Grubauera a získal vhadzovanie v blízkosti nemeckej brány.

23:00

Brayden Point si pýtal prihrávku medzi kruhy a Travis Konecny mu ihneď posielal puk. Nemci však túto situáciu prečítali.

22:10

Nemci zatiaľ nemajú nárok v útočnej tretine. Ak sa dostanú do blízkosti kanadskej brány, sú vytlačení do rohov.

21:12

Wayne Simmonds zakončoval spred brány, ale puk netrafil ideálne a v páde trafil iba mantinel za Grubauerom.

20:45

Kanaďania poriadne zamotali hlavy nemeckým hráčom krížnymi prihrávkami cez celé pásmo. Napokon strieľal z ľavej strany Matt Duchene.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Strely na bránu: 15 – 7.

Kanadskí hokejisti v úvodnej časti hry potvrdili úlohu favorita. Diktovali tempo a vypracovali si viacero možností na skórovanie, z ktorých premenili iba jednu. V presilovej hre sa presadil spred brány Mark Scheifele. Domáci hrozili prevažne z protiútokov a sústredili sa predovšetkým na defenzívu.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:33

Jason Demers tvrdo vypálil od modrej čiary a Philipp Grubauer puk neudržal vo svojej moci. Následne prišla kanadská snaha o dorážku, ktorá nebola úspešná.

19:06

Nemeckí hokejisti mali problém s prechodom do útočného pásma. Séria nepresností vyvrcholila ofsajdom.

18:32

Frank Hördler chcel pomôcť svojmu tímu, ale nedokázal chytiť do rukavice puk letiaci od modrej čiary a dokonca ho tečoval smerom na brankára Grubauera.

17:40

Nemeckí fanúšikovia už tlačili puk do brány, no nestalo sa tak. Calvin Pickard odolal snahe domácich reprezentantov.

17:11

Kanada dala gól! Javorové listy takmer minútu zvierali domácich hokejistov pred bránou. Ryan O'Reilly napokon našiel bekhendovou prihrávkou voľného MARKA SCHEIFELEHO, ktorý napol prvýkrát sieť. Asistencie: Ryan O'Reilly, Mitchell Marner.

16:15

Prvé vylúčenie zápasu bude na nemeckej strane. Patrick Reimer dostal dve trestné minúty za hákovanie.

15:52

Nemeckým hokejistom nevyšiel prechod do útočného pásma. Nepresná prihrávka znamená zakázané uvoľnenie.

15:20

Kanada je v doterajšom priebehu duelu lepšia, ale ťažko sa dostáva do gólových príležitostí. Nemci súpera vytláčajú do rohov.

14:16

Michael Matheson prenikol z pravého krídla na os klziska. Švihom kvalitne vystrelil, ale Philipp Grubauer vytiahol pozornú lapačku.

13:27

Philipp Grubauer musel na dvakrát riešiť strelu od modrej čiary, pretože mu puk vypadol. Pálil Colton Parayko.

12:40

Kanada sa pripravila o výhodu útočného pásma. Jason Demers nespracoval na modrej čiare prihrávku od Seana Couturiera.

12:05

Frederik Tiffels sa prezentoval podobným zakončením na opačnom konci klziska. Calvin Pickard takisto ukázal svoju pripravenosť.

11:27

Nathan MacKinnon strieľal švihom z pravého krídla. Philipp Grubauer puk úspešne vyrazil do bezpečia.

11:01

Claude Giroux nedokázal zachytiť puk na modrej čiare. Ušiel mu pár centimetrov do stredného pásma, a tak rozhodcovia odpískali ofsajd.

10:40

Mitchell Marner strieľal švihom spomedzi kruhov. Z dobrej pozície však trafil iba spoluhráča stojaceho pred Grubauerom.

10:05

Nemeckí fanúšikovia ožili, pretože domáci tím sa konečne dostal do tlaku. Od modrej čiary nebezpečne zakončoval Moritz Müller.

09:20

Leon Draisaitl dostal nemecký výber do útočného pásma, ale potom posunul puk spoluhráčom, ktorí oň rýchlo prišli.

08:30

Kanada je podľa očakávania aktívnejšia a hokejovejšia. Nemci poctivo bránia a vyčkávajú na prípadné protiútoky.

07:40

Mark Scheifele zakončoval pohotovo bekhendom z otočky. Nemecký brankár puk iba sledoval, pretože letel tesne vedľa.

07:06

Marc-Édouard Vlasic vystrelil od modrej čiary, Claude Giroux puk tečoval tesne pred bránou, ale Philipp Grubauer zneškodnil pokus útočníka Philadelphie Flyers.

06:33

Moritz Müller podporil nemeckú ofenzívu, keď bol voľný na ľavom krídle. Jeho strela švihom skončila v lapačke Pickarda.

05:23

Nemcom sa otvoril priestor na prečíslenie troch proti dvom. Christian Ehrhoff prenechal puk Felixovi Schützovi, no ten stroskotal na Pickardovi.

04:43

Jason Demers zaviezol puk po pravom krídle do útočného pásma, prihrával ho pred bránu voľného Alexovi Killornovi, ale ten zblízka trafil iba Grubauera.

04:14

Brayden Point nedokázal zachytiť puk pri mantineli a telom ho poslal na striedačku Nemecka. Hra sa presúva do stredného pásma.

03:57

Colton Parayko kvalitne vypálil od modrej čiary. Jeho príklep však smeroval priamo na hruď nemeckého brankára Grubauera.

03:18

Kanada mohla ísť do vedenia. Ryan O'Reilly zostal voľný v tesnej blízkosti brány, mal pred sebou takmer odkrytú sieť, ale Philippa Grubauera zachránila žŕdka.

02:54

Nemci v úvode podľa očakávania hýria aktivitou, ale doplácajú na nepresnosti v prechode do útoku.

02:03

Philipp Grubauer sa takisto postaral o rozruch zlou rozohrávkou spoza vlastnej brány. Kanaďania však jeho zaváhanie nevyužili.

01:46

Matthias Plachta skúšal zakončenie z úrovne bránkovej čiary, ale puk namieril do priestoru, kde bol pripravený Calvin Pickard.

01:27

Calvin Pickard poslal puk priamo na hokejku voľného Yannica Seidenberga, ale ten nebol v ideálnom streleckom uhle a trafil iba kanadského brankára.

01:08

Nemci prvýkrát dokázali opustiť vlastné obranné pásmo, ale zle rozohrali a dopustili sa zakázaného uvoľnenia.

00:13

Kanada odštartovala aktívne a ihneď sa vydala do útočného pásma. Z pravého krídla vystrelil Colton Parayko, no Grubauer bol pripravený.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

LANXESS Arena sa pomaly zapĺňa, ale vyzerá to tak, že ani druhý štvrťfinálový duel v Kolíne nebude vypredaný. Domáca reprezentácia pritom narazí na Kanadu, ktorá je sama o sebe veľkým lákadlom pre fanúšikov.

Úvodné zostavy:

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux (C), R. O'Reilly – Duchene (A), Couturier, Killorn – B. Schenn, Konecny, Marner – Point.

Nemecko: Grubauer (Greiss) – Reul, Ehrhoff (C), D. Seidenberg (A), Müller, Abeltshauser, Hördler, Krueger – Kink (A), Y. Seidenberg, Kahun – Draisaitl, Reimer, Ehliz – Macek, Plachta, Hager – Schütz, Wolf, Tiffels – Fauser.

Rozhodca: Hribik (CZE), Stricker (SUI) – Ritter (USA), Suominen (FIN).

Vážení čitatelia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Do štvrťfinálových bojov sa s odretými ušami dostala domáca nemecká reprezentácia, no teraz jej stojí v ceste mimoriadne silný výber Kanady.

KANADA

Hokejisti Kanady ťahajú na svetových šampionátoch skutočne úctyhodnú sériu. V riadnom hracom čase vyhrali 25 z posledných 27 zápasov a smerujú za ziskom zlatého hattricku. Po roku 2000 sa už o niečo podobné snažili, no pred dvanástimi rokmi prehrali vo viedenskom finále s Českom 0:3. Kolíska hokeja sa predstavila v parížskej hale Bercy. Pomerne suverénne ju ovládla, hoci si slabšiu chvíľku vybrala pri prehre so Švajčiarskom 2:3pp. V siedmich zápasoch nastrieľala 32 gólov, čo predstavuje druhú najlepšiu ofenzívu na šampionáte. Naposledy si zverenci Jona Coopera poradili s Fínskom 5:2, keď zažiaril najmä dvojgólový supertalent Mitch Marner. Po kurióznom zranení Tysona Barrieho preberá pozíciu najproduktívnejšieho obrancu mužstva Colton Parayko. Po vypadnutí St. Louis prišiel posilniť národný výber a v troch zápasoch dosiahol bilanciu 3+2. Streleckým lídrom je naďalej Nathan MacKinnon, no jedným dychom musíme dodať, že naposledy skóroval ešte v treťom zápase proti Bielorusku. Kanada má 48-percetnú úspešnosť v presilových hrách a inkasovala len v troch z 23 oslabení. Sila Kanady je obrovská a to na premiérový gól na šampionáte stále čakajú hráči ako Wayne Simmonds, Sean Couturier či Travis Konecny.

NEMECKO

Domáca reprezentácia má pred štvrťfinálovým zápasom miernu výhodu. V základnej skupine síce skončila až na štvrtom mieste, no napriek tomu sa museli do Lanxess Arény sťahovať Kanaďania. Nemeckí hokejisti mali skvelý vstup do turnaja, keď zdolali USA 2:1. Následne síce stratili body so Slovenskom i Dánskom, no po výhre nad Talianskom dotiahli v tabuľke dovtedy štvrté Lotyšsko. V utorok večer tak Nemci a Lotyši zviedli neľútostný súboj o postup do vyraďovacích bojov. Po prvej tretine zverenci Marca Sturma viedli 2:0, ale napokon aspoň remízu musel zachraňovať 33 sekúnd pred koncom Felix Schütz. O rozhodnutie sa následne postaral Frederik Tiffels, ktorý ako jediný uspel v nájazdovej lotérii. Teraz je pred Nemcami nová výzva – zdolať javorové listy. Posledných päť duelov na scéne MS v hokeji prehrali, pričom dvakrát dostali dvojciferný počet gólov. Nemecko organizovalo svetový šampionát aj v roku 2010 a práve vtedy naposledy prešlo cez štvrťfinálové brány. V náročnom štvrťfinále však bude chýbať zranený Tobias Reider.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.