Karol Polák (†81) o svoju dcéru záujem nejavil: Táto správa by ho však veľmi potešila

31. júla 2016, 19:00
Tip redakcii

Je mi veľmi ľúto, že otec sa nedožil pravnuka – hovorí Viera Lazarová (55), dcéra Karola Poláka (†81) aj napriek tomu, že nemali blízky vzťah. Po smrti obľúbeného komentárora vyšlo najavo, že vzťahy v jeho rodine neboli ideálne. Z prvého manželstva mal Karol Polák dcéru Vieru, ktorá sa snažila nájsť si k slávnemu otcovi cestu, hoci on o to veľmi nestál.

Viera Lazarová je čerstvá babička. Radosť jej robí štvortýždňový vnuk Matej.

Viera Lazarová je čerstvá babička. Radosť jej robí štvortýždňový vnuk Matej.

Autor: Martin Domok

Aj keď jej nebol príkladným otcom, ako-tak vychádzali a nedokáže sa naňho hnevať. Neprestáva naňho myslieť ani v najkrajších chvíľach svojho života. Iba pred štyrmi týždňami sa jej narodil vnuk Matej a okrem toho, že prežíva obrovskú radosť, ľutuje, že pravnuka sa nedožil jej otec.


Komentátor Karol Polák.
Foto: Martin Domok

„Vždy som sa veľmi snažila k otcovi priblížiť, aj keď on nejavil záujem. Dokonca ani keď sa mi narodili deti. Sem-tam sa s nimi vďaka mojej iniciatíve stretol. Teraz mi je ľúto, že sa otec nedožil pravnúčika. Určite by som zase bola aktívna, aby ho aspoň občas videl. Žiaľ, to sa už nestane,“ priznáva smutne.

Tehotná na pohrebe

Vierina dcéra, prvorodená vnučka Karola Poláka, nosila pod srdcom dieťa už v čase, keď bojoval s ťažkou chorobu. O tom, že o pár mesiacov sa stane pradedom, netušil. „Nepovedali sme mu to, pretože dcéra bola iba na začiatku tehotenstva a v takom úzkom kontakte sme zase neboli. Nevedela som dokonca ani o tom, aký je jeho zdravotný stav. Aj o tom, že zomrel, som sa dozvedela v aute z rádia,“ hovorí Viera.


Karol Polák s prvou manželkou Vierou. S ich spoločnou dcérou Vierou nemal blízky vzťah.

Foto: Martin Domok

Voči svojmu otcovi nepociťuje žiadnu nevraživosť ani výčitky. „Brala som ho a mala rada takého, aký bol,“ priznáva. Napriek tomu, že Viera má svoj biznis a vedie vegánsky obchod, svojej dcére, čerstvej mamičke, je vždy poruke. Vnuka si užíva plnými dúškami.

 
Autor: Martina Korbašová 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Karol Polák (†81) o svoju dcéru záujem nejavil: Táto správa by ho však veľmi potešila
Martina Korbašová