Veľký rozchod v slovenskom športe: Krásna Talianka dala košom krasokorčuliarovi. Už má inú

11. júla 2016, 12:00
Tip redakcii

Slovenský reprezentant v krasokorčuľovaní Lukáš Csölley má novú tanečnú partnerku. Jeho doterajšia - Talianka Federica Testa - ukončila súťažnú kariéru, jej miesto zaujme 26-ročná Češka Lucie Myslivečková. Obaja budú reprezentovať Slovensko.

Federica Testa a Lukáš Csölley už spolu dokorčuľovali.

Federica Testa a Lukáš Csölley už spolu dokorčuľovali.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

"Dospela som do štádia, kedy musím uznať, že som tomuto športu dala už všetko. Moja psychika a nedostatok motivácie mi nedovoľujú, aby som sa udržala na konkurencieschopnej úrovni. Rada by som sa poďakovala za obrovskú podporu," informovala Testa Slovenský krasokorčuliarsky zväz (SKrZ).


Federica Testa už nenašla motiváciu pokračovať.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Predtým túto správu zvestovala Csölleyovi. "Bolo to pre mňa prekvapenie. A veľké. Uplynulá sezóna bola pre nás náročná a zlomová. Po majstrovstvách sveta sme si sadli a naplánovali, ako by mala prebiehať príprava, na čo sa chceme zamerať a ako postupovať. Sme dvaja, ktorí musia ťahať za rovnaký koniec povrazu, inak to nejde. Jej rozhodnutie musím stráviť a akceptovať, aby som sa mohol sústrediť na to, čo ma čaká,“ poznamenal 26-ročný Bratislavčan, ktorý s talianskou rodáčkou v sezóne 2015/2016 skončil na ME v Bratislave na 8. mieste a na MS v Bostone na 14. pozícii.

Rýchlo našiel náhradu

Lukášovi Csölleyovi sa podarilo v pomerne krátkom čase nájsť adekvátnu náhradu. Lucia Myslivečková predchádzajúce dva súťažné ročníky vynechala pre zranenie. "Veľmi nás teší, že sa Lukášovi podarilo nájsť si partnerku, s ktorou, verím, uspeje v olympijskej kvalifikácii. Žiaľ, rozhodnutie Federicy Testy prišlo vo veľmi nevhodnom čase, vzhľadom na blížiacu sa olympiádu, ktorá má byť vrcholom pre náš tanečný pár. Musíme ho však rešpektovať. Chcem sa poďakovať českým kolegom, že rokovania o uvoľnení Lucie Myslivečkovej v prospech slovenskej reprezentácie boli mimoriadne rýchle a bezproblémové,” povedala prezidentka SKrZ Felicitas Babušíková.


Talianka a Slovák boli dvojicou na ľade štyri a pol roka.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Lucie Myslivečková je rodáčka z Čeladnej a naposledy tvorila naposledy tanečný pár s Francúzom Neilom Brownom, ešte predtým súťažila s Matějom Novákom. Je víťazkou súťaže Zlatá pirueta zo Záhrebu a v minulosti aj majsterka Česka. S Lukášom Csölleyom sa pozná dlhé roky, stretávali sa v juniorských i seniorských kategóriách. Keďže jeho výsledky pozorne sledovala, ponuku súťažiť s ním ihneď prijala.

"S Lukášom sa mi trénuje veľmi dobre, na ľade sme si od začiatku sadli. Angličania tomu hovoria 'connection' a v páre je to podľa mňa mimoriadne dôležité. Po korčuliarskej stránke je veľmi dobrým partnerom, vie dobre viesť, takže korčuľovanie po jeho boku sa mi zdá veľmi jednoduché,“ povedala Lucie Myslivečková.

Nový tanečný pár Lucie Myslivečková, Lukáš Csölley sa bude pripravovať na prvú spoločnú sezónu v talianskom Miláne pod vedením doterajšieho Slovákovho trénera Roberta Pelizzolu. Ich premiérovou súťažou bude Memoriál Ondreja Nepelu v Bratislave. Informácie a hlasy pochádzajú od SPR media.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Veľký rozchod v slovenskom športe: Krásna Talianka dala košom krasokorčuliarovi. Už má inú
SITA