Africká konkurencia pre Sagana? Grmay má k triumfu v Paríži ďaleko!

27. decembra 2012, 09:10
Tip redakcii

Stal sa hviezdou afrického cyklistického šampionátu a tak sa objavili hlasy, ktoré mu predurčujú veľký úspech. Ibaže sen o úspešnom ťažení na najprestížnejších etapových pretekoch sveta je oveľa náročnejší, ako sa možno niekomu zdá.

AFRICKÁ HVIEZDA: Úspech na Tour je ešte priďaleko.

AFRICKÁ HVIEZDA: Úspech na Tour je ešte priďaleko.

Autor: youtube.com

Tsgabu Grmay získal zlato na majstrovstvách Afriky v Burkina Faso vo svojej kategórii do 23-rokov. Medzi seniormi bral striebro a pre odborníkov to nebol žiaden šok. Ľudia, ktorí sledujú mladého cyklistu dlhšie vedia, že má aj na viac.

Africká hviezda

Etiópska hviezda je produktom Svetového cyklistického centra, ktoré sa nachádza vo Švajčiarsku. V horúcej africkej klíme však dokázal, že dokáže zvládať náročné klimatické podmienky.

Trénuje v mrazoch

Veď počas pretekov, kedy sa mu najviac darilo, bolo až +46 stupňov Celsia. Bol to podstatný rozdiel oproti tomu, aké počasie má na tréningoch vo švajčiarskom centre, kde neraz jazdí v mrazoch.

Mladá nádej Tsgabu Grmay teraz sníva úspechu na Tour de France. Etiópia je síce atletickou veľmocou a vytrvalci z tejto africkej krajiny patria desiatky rokov k najlepším.

Cyklistika je predsa len iná a preto si odborníci myslia, že Grmay je od veľkého úspechu na svetových cestách poriadne ďaleko. Jeho najväčšia slabina je totiž v technike a taktike.

 
Autor: Pluska.sk/ijk, BBC 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Africká konkurencia pre Sagana? Grmay má k triumfu v Paríži ďaleko!
Pluska.sk/ijk
BBC