Ako vyzerá Tour bez Sagana? Organizátori si môžu búchať hlavu o stenu!

13. júla 2017, 08:00
Tip redakcii

Nemá takmer žiadnu konkurenciu! Nemecký cyklista Marcel Kittel (29) zdoláva v rovinatých dojazdoch najslávnejších etapových pretekoch Tour de France všetkých súperov. Po konci najlepších špurtérov nášho Petra Sagana (27) a Brita Marka Cavendisha (32) začína byť najzaujímavejšia časť každej etapy pomaly nuda.

Peter Sagan

Peter Sagan

Autor: profimedia

Kittel si uchmatol triumfy v 2., 6., 7., 10. a aj vo včerajšej 11. etape. „Je to neuveriteľné. Zvládol som to opäť veľmi dobre, posúval som sa z jedného zadného kolesa na ďalšie. Náš tím bol rovnako neuveriteľný, skvelým spôsobom pre mňa pracoval Philippe Gilbert, nemám slov. Paráda,“ uviedol Kittel po výhre v 11. etape.

Už výhrou v 10. etape prekonal v historických tabuľkách v počte nemeckých etapových víťazov na Tour doterajšieho lídra Erika Zabela o jeden. Takže teraz má už k dobru dva etapové vavríny. V boji o najlepšieho jazdca v bodovacej súťaži, v ktorej v predošlých piatich rokoch suverénne kraľoval náš Tourminátor, má Kittel už náskok 133 bodov.

Druhý v boji o zelený dres je s 202 bodmi Michael Matthews. Takže tohtoročná Tour začína byť poriadna nuda! Šéf Quick-Stepp Floors Patrick Lefevere sa, samozrejme, z úspechov svojho jazdca teší a dominanciu Kittela obhajuje.

„Všetci hovoria, že šprintérske etapy sú nudné. Ale nie je moja chyba, že Sagan, Cavendish a Démare sú už doma. Myslím si, že Kittel by aj tak porazil Cavendisha. V minulom roku nás britský jazdec vyškolil, ale teraz by to bola iná pesnička. Šprintérske etapy sú nudné, pretože do úniku sa dostane len málo jazdcov,“ citoval web cycling-info Lefevera. Žltý dres si udržal Christopher Fromme.

Etapoví víťazi

1. Eddy Merckx (Belg.) 34
2. Mark Cavendish (V. Brit.) 30
3. Bernard Hinault (Fr.) 28
4. André Leducq (Fr.) 25
5. André Darrigade (Fr.) 22
6. Nicolas Frantz (Lux.) 20
7. François Faber (Lux.) 19
8. Jean Alavoine (Fr.) 17

 
Autor: brs, sita 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Ako vyzerá Tour bez Sagana? Organizátori si môžu búchať hlavu o stenu!
brs
sita