Basketbalista Mrviš o hororovom faule: Zobudil som sa bez obličky

02. februára 2016, 13:00
Tip redakcii

Basketbalový reprezentant Tomáš Mrviš (25) prišiel o obličku. Vážne zranenie utrpel v zápase najvyššej ligy svojho Interu Bratislava na palubovke Komárna (90:95). Pre Plus JEDEN DEŇ vyrozprával, ako si spomína na hororový faul a aký je jeho aktuálny stav.

Mrviša (vpravo) navštívil  kamarát Saša Jankovič.

Mrviša (vpravo) navštívil kamarát Saša Jankovič.

Autor: archív

Incident sa odohral minulú stredu, keď Mrviša rozohrávač Bannister nešťastne pri výskoku zasiahol do brucha tak, že mu rozdrvil obličku. Tomáš sa v bolestiach zvíjal na palubovke. Napokon odkráčal do šatne. „Zvyšok zápasu som sedel v šatni. V tej chvíli som ešte nevedel, že to bude také vážne. Prišiel ma prezrieť lekár a povedal, že to vyzerá v pohode, no potom som začal vypľúvať krv,“ spomína si Tomáš, ktorý je tvrdý chlapík, pretože sa rozhodol, že sa z Komárna do Bratislavy presunie s tímom.

„Povedal som si, že to vydržím. Myslel som si, že mám len niečo narazené. Zhoršilo sa to, keď ma viezli na vyšetrenia. Vtedy som odpadol,“ prezradil. Po niekoľkohodinovej operácii mu obličku museli vybrať. „Ešte si spomínam, že mi hovorili, že ju asi budú musieť zašiť. Potom si nič nepamätám. O tom, že som o ňu prišiel, som sa dozvedel, až keď som sa prebral,“ povedal Mrviš, ktorého v pondelok pustili z nemocnice. „Cítim sa lepšie. Včera som už aj chodil. Celý čas som myslel iba na basketbal. Povedali mi, že môžem žiť aj s jednou obličkou,“ dodal Mrviš.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Jozef Šatara 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Basketbalista Mrviš o hororovom faule: Zobudil som sa bez obličky
Plus JEDEN DEŇ/Jozef Šatara