Boxerský príbeh hodný sfilmovania: Mexičan si môže vybojovať lepšiu budúcnosť!

19. mája 2017, 20:00
Tip redakcii

Ray Beltran (35) je pästiar ako každý iný. V jeho životnom príbehu má šport nezastupiteľné miesto a cez víkend ho čaká životný zápas. Proti Jonathanovi Maicelovi mu pôjde viac než len o ďalšie víťazstvo.

Ray Beltran bojuje v ringu aj o lepšiu budúcnosť.

Ray Beltran bojuje v ringu aj o lepšiu budúcnosť.

Autor: Profimedia.sk

Mexický borec potrebuje úspech pre svoje dlhodobé úsilie o americkú zelenú kartu. Úspešný súboj by Beltrana poslal do titulového zápasu organizácie IBF, čo by zdvihlo jeho šance na americké občianstvo, napriek politike nového prezidenta Donalda Trumpa.

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

„Tento zápas je kľúčom ku všetkému,“ povedal boxér pre USA Today, ktorého pravé meno je Raymundo. Vyrastal v skromných pomeroch, býval v chatrči z plechu a papiera. V mladosti legálne prešiel hranicu do Spojených štátov, kde sa začal prebíjať ako boxér. Za dvadsať rokov v ringu má celkom slušnú kariéru, no podľa imigračných úradníkov mu až víkendový triumf môže pomôcť k zelenej karte.

„V boxe je proces udeľovania zelenej karty unikátny počin. Musíte dokázať, že ste jedinečný zjav nielen v ringu, ale celkovo ako športovec. Našou rečou byť skvelým bojovníkom medzi skvelými bojovníkmi, čo je dvakrát ťažké. Nie je to o tom, že ako dlho pracujete či platíte dane. Veľa ľudí hovorí ako bojuje o zelenú kartu. Ray o zelenú kartu bojuje doslova,“ ozrejmil Mexičanov manažér Steve Feder.

Beltran sa v boxérskom svete presadil ako tréningový partner slávneho Filipínca Mannyho Pacquiaa. „Podľa mňa to bol môj najlepší sparingpartner. Milujem Raya ako brata. Vždy mu veľmi záležalo na rodine, čo obdivujem,“ chválil ho Pacquiao. Teraz stojí pred Mexičanom výzva získať si rešpekt imigračných úradníkov. Antipatie prezidenta Trumpa k prisťahovalcom však nerieši. „Iba som z toho smutný. Tento zápas je pre mňa ako výhra v lotérii,“ dušoval sa Beltran.

 
Autor: jv 
 
Aplikácie 7 plus