Česká biatlonová kráska sa zachovala ako hulvát: Toto si dovolila urobiť najvyššiemu šéfovi!

19. marca 2017, 14:00
Tip redakcii

Na znak vzdoru nepodala ruku. Reč je o českej biatlonistke Gabriele Koukalovej, ktorá sa po pretekoch v Osle dozvedela, že získala malý glóbus za prvenstvo v šprinte. Ten jej odovzdal šéf biatlonovej asociácie Anders Besseberg, no ona mu odmietla podať ruku!

Gabriela Koukalová s malým glóbusom za prvenstvo v šprinte.

Gabriela Koukalová s malým glóbusom za prvenstvo v šprinte.

Autor: TASR

Stalo sa tak na znak nesúhlasu s Bessebergovým postojom ohľadom ruskej dopingovej kauzy, ktorá v tomto ročníku hýbala biatlonom. Samotnej pretekárke našich západných susedov sa Rusi vyhrážali na sociálnych sieťach za jej postoj. "Rozhodne to bol úmysel," vyhlásila Koukalová pre isport.cz.

"Tento človek už dávno nemá na tej pozícii čo robiť. Keby mal sebareflexiu, tak tam už dávno nie je. Jemu už nejde o športovcov, o naše práva a aby sme mali čo najlepšie podmienky, ide mu výhradne o seba a to je všetko, čo ho zaujíma. S tým nemôžem súhlasiť, preto som mu nepodala ruku," vysvetlila svoj postoj česká kráska.

Šéf Besseberg bol z reakcie špičkovej pretekárky poriadne zaskočený, čo potvrdila aj samotná Gabriela: "Vytreštil na mňa oči a opýtal sa, či to myslím vážne. Povedala som mu, že I am sorry, usmiala sa a povedala, že mu ju proste nepodám."

 
Autor: han 
 
Aplikácie 7 plus