Čunovo to nie je sú len vodáci, znovuzrodenie tu zažíva aj rugby

13. októbra 2011, 15:20
Tip redakcii

Slovensko sa opäť po rokoch zaradí k rugbyovým národom. Už v sobotu 15.októbra o 14:30h hostí bratislavské Čunovo rozhodujúci zápas European nations cup-u, v ktorom si to naši rozdajú o postup s rivalom z Bosny a Hercegoviny.

Rugby zažíva na Slovensku renesanciu.

Rugby zažíva na Slovensku renesanciu.

Autor: slovakrugby.sk

Rugby. Pre mnohých šport známy len z televíznych obrazoviek. Proti sebe stoja dva tímy, v každom z nich 15 ostrých chlapov, ktorí sa snažia dostať šišku do súperovho bránkoviska, kde ju buď položia alebo kopnú cez bránu v tvare H. Zaujímavosťou je, že sa môže nahrávať len do strán a dozadu, nie však dopredu. Na našom území bolo populárne v prvej polovici 20. storočia, avšak rugby ako šport sa na dlhé obdobie odmlčalo. Naspäť do Bratislavy a na Slovensko ho prinieslo len pred pár rokmi zopár nadšencov, ktorí začali budovať bratislavský klub a Slovenskú rugbyovú úniu, ktorá združuje v súčasnosti 6 klubov s priblizne 200 hráčmi. Tá hospodári s financiami od malých sponzorov, ako je tomu v mnohých menšinových športoch u nás. Základ slovenskej reprezentácie tvoria hráči bratislavskeho Slovanu doplnení o naturalizovaných Slovákov z českych klubov.

Drsné baby

Hoci je rugby tvrdý kontaktný šport, v ktorom sa chrániče používajú v porovnaní s americkým futbalom oveľa menej, učaroval aj ženám. Aj na Slovensku sa našli dievčatá, ktoré si to proti sebe radi rozdajú zoči-voči pričom si z modrín starosti nerobia. Vidieť naživo takýto duel, je samo o sebe veľkým lákadlom. "Pred zápasom proti Bosne a Hercegovine sa predstavia dámy 1. RC Slovan v priateľskom zápase proti tímu RC Brno Bystrc v 7' s rugby, ktoré predstavuje druh rugby o siedmych hráčoch," vysvetľuje Zuzana Stranovská, PR manažérka Slovenskej rugbyovej únie. "Táto forma rugby sa predstaví po dlhej dobe ako olympijský šport na letnej olympiáde v Rio de Janiero 2016," prezrádza zaujímavú novinku. Nuž bude sa načo pozerať. 

 
Autor: Pluska.sk/ROBERT MATUS 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Čunovo to nie je sú len vodáci, znovuzrodenie tu zažíva aj rugby
Pluska.sk/ROBERT MATUS