FOTO Brat Petry Vlhovej po víťazstve padol na kolená: Zaliali ho slzy dojatia

20. marca 2017, 12:00
Tip redakcii

Na každých pretekoch ju vyprevádza na trať bojovým pokrikom a je to on, ktorý pri nej stojí či sa darí alebo nie. Reč je o bratovi našej skvelej lyžiarky Petry Vlhovej (21) Borisovi. Po fenomenálnom víťazstve jeho sestry vo finále Svetového pohára v slalome v Aspene ho emócie doslova zložili k zemi.

Boris Vlha mal z úspechy svojej sestry obrovskú radosť.

Boris Vlha mal z úspechy svojej sestry obrovskú radosť.

Autor: archív B. V.

Boris Petru vyprevádzal na štart tak ako býva zvykom aj so servismanom Stanom Vozárikom. „Poďme Peťa, zaber,“ kričal na Petru Boris. Jej obe jazdy v Aspene prežíval tak ako vždy veľmi emotívne.

V oboch kolách Petra začala pomalšie, ale po brutálne rýchlom závere doslova zničila súperky. Medzi nimi aj neporaziteľnú Mikaelu Shiffrinovú, ktorá prehru na domácej pôde ťažko znášala. „Na jej výraze v cieli bolo vidieť, že je bez nálady a bola z toho veľmi smutná. Samozrejme, určite veľmi túžila vyhrať pred domácim publikom,“ prezradil Vlhovej brat Boris, ktorý svoju sestru sprevádza takmer od začiatku profesionálnej kariéry.

Petra už jedno víťazstvo vo Svetovom pohári má. Podarilo sa jej zvíťaziť už ako 20-ročnej vo švédskom Aare, ale tento triumf v Aspene zarezonoval vo svete ešte viac. Dôkazom je aj Borisova reakcia, keď jeho sestra zodvihla v cieli ruky nad hlavu. „Boli to neuveriteľné emócie. Od šťastia som padol k zemi a vyhŕkli mi aj slzy. Som pyšný na svoju sestru,“ dodal Boris Vlha.

 
Autor: šat 
 
Aplikácie 7 plus