FOTO VNÚTRI Peter Sagan na pohrebe svojho kolegu: S manželkou by ste ho možno ani nespoznali!

26. apríla 2017, 09:00
Tip redakcii

Taliansky cyklista Michele Scarponi (†37) odišiel na svoju poslednú jazdu na večnosť. S členom tímu Astana a víťazom Giro d'Italia 2011, ktorý tragicky zahynul pri sobotnom tréningu, sa prišli rozlúčiť tisíce ľudí. Nechýbal ani Peter Sagan s manželkou.

Aj Peter Sagan vyprevadil Scarponiho na večný odpočinok.

Aj Peter Sagan vyprevadil Scarponiho na večný odpočinok.

Autor: Facebook

Scarponimu sa osudnou stala zrážka s kamiónom na križovatke počas tréningu neďaleko jeho domova vo Filottrane. V jeho rodisku, ktoré leží v  centrálnom regióne Le Marche, sa v utorok konala aj posledná rozlúčka.

Na pohrebe nechýbali jeho súčasní či bývalí spolujazdci z tímu Astana Fabio Aru, Dario Cataldo, Vincenzo Nibali, Gilberto Simoni, Ivan Basso či Alexander Vinokurov. Na poslednej rozlúčke s kolegom sprevádzala Petra aj jeho manželka Katka.  "Došiel som sem nie ako majster sveta, ale ako kamarát," vravel Peter Sagan podľa Cyclingnews.

Dvojnásobný majster sveta nechal po šokujúcej smrti jazdca Astany na sociálnej sieti dojímavý odkaz. "Michele Scarponi, drahý, budeš nám veľmi chýbať, nielen ako jazdec, ale ako skvelý človek. RIP.“

Scarponi patril v pelotóne pre svoj humor a žoviálnosť k najpopulárnejším jazdcom. Medzi profesionálmi bol od roku 2002, patril k excelentným vrchárom. V roku 2009 triumfoval na etapových pretekoch Tirreno-Adriatico, o dva roky neskôr na Okolo Katalánska a Giro del Trentino. Najväčší úspechom jeho kariéry bol celkový triumf na Giro d'Italia 2011, ktorý získal potom, ako Španiela Alberta Contadora dodatočne diskvalifikovali za doping.

 
Autor: geli 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
FOTO VNÚTRI Peter Sagan na pohrebe svojho kolegu: S manželkou by ste ho možno ani nespoznali!
geli